Pastrňák s Krejčím pomohli asistencemi k výhře Bostonu nad St. Louis. Calgary popáté v řadě prohrálo

Hokejový útočník David Krejčí odehrál druhý zápas po zranění v horní části těla a asistencí pomohl Bostonu k výhře 3:1. Jednou nahrávkou se do statistik zapsal také David Pastrňák, jenž je s dvaceti body třetím nejproduktivnějším hráčem NHL.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák s číslem 88 na dresu kontroluje puk za brankou během třetí třetiny

David Pastrňák s číslem 88 na dresu kontroluje puk za brankou během třetí třetiny | Foto: Bob DeChiara-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák se podílel na první brance zápasu. V přesilové hře zamíchal s pukem, našel osamoceného Jakea DeBruska a ten střelou na zadní tyč otevřel skóre.

St. Louis v polovině zápasu zásluhou Braydena Schenna srovnalo, ale Boston si v 53. minutě pomohl další přesilovkou. Krejčího nahození se odrazilo k Bradu Marchandovi, který posunul puk mezi kruhy a vybídl ke skórování kapitána Patrice Bergerona.

Jedenáctou výhru v sezoně pečetil tři a půl minuty před koncem Trent Frederic, jehož nenápadná střela skončila až za brankářem Jordanem Binningtonem.

Popáté v řadě prohráli hokejisté Calgary, kteří podlehli NY Islanders 3:4 v prodloužení. K ukončení série proher nepomohly ani dva góly Mikaela Backlunda. Český brankář Daniel Vladař zůstal potřetí za sebou pouze na lavičce.

V posledních zápasech ztrácí i druhý celek z kanadské Alberty. Edmonton nestačil na Washington a prohrál potřetí za sebou. Čtyřmi body řídil výhru Capitals 5:4 Jevgenij Kuzněcov.

NHL

Boston - St. Louis 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. DeBrusk (Pastrňák), 53. Bergeron (Krejčí), 57. Frederic - 32. B. Schenn. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Clifton (všichni Boston).

Washington - Edmonton 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)
Branky: 19. a 21. D. Strome, 33. a 59. Kuzněcov, 35. Ovečkin - 35. a 59. Nugent-Hopkins, 29. McDavid, 43. Draisaitl. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. D. Strome, 3. Gustafsson (všichni Washington).

NY Islanders - Calgary 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 13. Aho, 51. Lee, 52. Palmieri, 64. Dobson - 12. a 35. Backlund, 17. E. Lindholm. Střely na branku: 32:46. Diváci: 15 722. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Backlund (Calgary).