Hronek pomohl dvěma body k vítězství Detroitu, Calgary i díky brance Frolíka slaví triumf v konferenci

Obránce Detroitu Filip Hronek pomohl gólem a asistencí svému týmu k vítězství 6:3 nad Bostonem. Hokejisté Calgary zvítězili nad San Jose 5:3 a slaví triumf v Západní konferenci. Na výhře se podílel také český útočník Michael Frolík.

Detroit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Frolík v zápase se San Jose

Michael Frolík v zápase se San Jose | Foto: Chris Brown | Zdroj: ČTK/ZUMA

První zápis pro Hronka přišel v 53. minutě zápasu. Autor hattricku Anthony Manta přenesl hru zprava doleva, k puku se dostal český obránce a vyslal na brankáře Jaroslava Haláka střelu, za kterou se nestačil ani ohlédnout. Hronek tak svým pátým gólem sezony zvýšil vedení domácího Detroitu už na 5:3.

Boston to v závěru zkoušel bez brankáře, ale výsledkem byl jen šestý gól v jeho síti, který po Hronkově asistenci vstřelil Dylan Larkin. Z vítězství se na domácí straně radoval také český útočník Martin Frk.

Bostonu nestačily ani dvě asistence Davida Krejčího, který nahrál na gól Jaku DeBruskovi a druhou asistenci zaznamenal při brance Davida Backese.

V NHL se pro mistrovství světa uvolnili Voráček a Gudas. Trenér Říha zatím řeší potíže v brankovišti

Na další český souboj mohlo dojít v zápase Pittsburghu a Caroliny. Zatímco na straně Tučňáků vyjel na led útočník Dominik Simon, brankář Petr Mrázek proseděl celý zápas na lavičce Caroliny. Simon se do statistik zápasu zapsal v úvodní minutě závěrečného dějství, když si najel do útočného pásma a předložil kotouč najíždějícímu Patricu Hörnqvistovi, který navýšil na 3:0. Hostům se podařilo už jen snížit.

Calgary slaví triumf

Střetnutí českých krajanů viděli také diváci na stadionu San Jose. Konkrétně šlo o souboj domácího Tomáše Hertla a Michaela Frolíka z Calgary. I přesto, že si Hertl připsal asistenci na gól Logana Couturera, měl více důvodů k radosti Frolík. Ten v 9. minutě třetí třetiny pojistil vítězství svého týmu gólem na 5:2. Domácím nepomohlo ani snížení na 3:5, o které se pět minut před závěrečnou sirénou postaral Kevin Labanc.

Hokejisté Calgary si výhrou nad San Jose pojistili prvenství v Západní konferenci, kterého se dočkali poprvé od roku 1990.

V dalším zápase prohrála Philadelphie i s českým duem Radko Gudas, Jakub Voráček 0:3 s New Yorkem Rangers, v jehož dresu se představil útočník Filip Chytil. Nikdo z českých hráčů ale v zápase nebodoval. Letci z Philadelphie už před tímto zápasem ztratili naději na play-off.

Philadelphia - NY Rangers 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Bučněvič, 20. R. Strome, 48. Skjei. Střely na branku: 29:25. Diváci: 19.437. Hvězdy utkání: 1. Georgijev, 2. Bučněvič, 3. M. Staal (všichni Rangers).

Pittsburgh - Carolina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. G. Wilson, 19. Cullen, 41. Hörnqvist (Simon) - 53. Slavin. Střely na branku: 28:38. Diváci: 18.616. Hvězdy zápasu: 1. Cullen, 2. A. Johnson, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).

Arizona - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. a 59. J. Archibald, 8. Galchenyuk, 60. Hinostroza. Střely na branku: 23:39. Diváci: 17.431. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. J. Archibald, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).

Buffalo - Columbus 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Dubois, 14. Bjorkstrand, 18. N. Foligno, 36. J. Anderson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 17.990. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. N. Foligno, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Detroit - Boston 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Branky: 11., 20. a 42. Mantha, 42. Hirose, 53. Hronek, 60. D. Larkin (Hronek) - 23. DeBrusk (Krejčí), 30. Marchand, 39. Backes (Krejčí). Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Bertuzzi, 3. Hirose (všichni Detroit).

San Jose - Calgary 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 13. Meier, 46. Couture (Hertl), 57. Labanc - 15. Monahan, 16. Jankowski, 17. Prout, 28. Backlund, 49. Frolík. Střely na branku: 15:28. Diváci: 17.313. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Meier (San Jose).

krb, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít