Obránce Hronek nahrál na dvě branky Detroitu, Noskova asistence nepomohla Vegas

Obránce Filip Hronek přihrál v pátečním utkání NHL na obě branky Detroitu, který ale podlehl doma Minnesotě 2:3. Jedenadvacetiletý rodák z Hradce Králové bodoval v sedmi z posledních deseti zápasů, ve kterých si připsal gól a osm asistencí.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Detroitu se radují z gólu proti Minnesotě.

Hráči Detroitu se radují z gólu proti Minnesotě. | Foto: Tim Fuller-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Detroit po akcích Hronka dvakrát snižoval na rozdíl jedné branky. Nejdříve Tyler Bertuzzi tečoval nahození českého obránce, po jehož přihrávce upravil Anthony Mantha na začátku třetí třetiny střelou bez přípravy skóre na konečných 2:3. Hronek si podruhé v soutěži připsal v jednom zápase více než jeden bod, stejnou bilanci dosáhl ještě začátkem ledna proti Nashvillu.

Hertl zářil při výhře San Jose v Pittsburghu, Faksa pomohl ukončit sérii St. Louis

Minnesota drží v Západní konferenci poslední postupové místo do play-off o jeden bod před Coloradem, které vyhrálo 5:3 v Chicagu. Útočník Patrick Kane sice vyrovnal ve čtyřicáté minutě na 2:2, čímž natáhl svou bodovou sérii na dvacet zápasů, ale závěrečná třetina patřila hostům. Na jejich vítězství se podíleli dvěma góly J. T. Compher a Carl Söderberg.

Vedení v Západní konferenci si upevnilo Calgary, které doma porazila 2:1 Anaheim díky rozhodující trefě Andrewa Mangiapanea tři a půl minuty před koncem. Český brankář David Rittich zůstal opět jen na střídačce a přednost dostal zkušený Mike Smith.

Winnipeg dokázal v repríze loňského semifinále play-off vyhrát na ledě Vegas 6:3. Dvěma brankami se na vítězství kanadského mužstva podílel útočník Patrik Laine, který po patnáctizápasovém gólovém půstu překonal brankáře Marca-Andre Fleuryho hned dvakrát. Na první gól Vegas nahrál Tomáš Nosek.

NHL:
Ottawa - Columbus 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. J. Anderson, 47. Atkinson, 58. Bjorkstrand. Střely na branku: 22:40. Diváci: 13.918. Hvězdy zápasu: 1. J. Anderson, 2. S. Jones, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Detroit - Minnesota 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 22. Bertuzzi (Hronek), 44. Mantha (Hronek) - 17. Kunin, 19. Greenway, 31. E. Staal. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kunin (Minnesota), 2. D. Larkin (Detroit), 3. Donato (Minnesota).

Chicago - Colorado 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 31. D. Strome, 40. P. Kane, 50. DeBrincat - 17. a 60. Söderberg, 39. a 55. Compher, 44. Landeskog. Střely na branku: 44:31. Diváci: 21.653. Hvězdy zápasu: 1. Compher (Colorado), 2. P. Kane (Chicago), 3. Landeskog (Colorado).

Calgary - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 22. Brodie, 57. Mangiapane - 27. D. Grant. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.960. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Brodie, 3. Backlund (všichni Calgary).

Vegas - Winnipeg 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 16. Bellemard (Nosek), 29. Theodore, 41. J. Marchessault - 40. a 47. Laine, 1. Ehlers, 2. Connor, 40. Lowry, 59. Copp. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.280. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Bellemare, 3. Theodore (oba Vegas).

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít