Kämpf zazářil proti Nashvillu gólem a asistencí, Hertl svou sedmou trefou pečetil výhru Sharks

Hokejový útočník David Kämpf skóroval v NHL po přihrávce Ondřeje Kašeho a navíc si připsal asistenci u výhry Toronta 3:0 nad Nashvillem. Tomáš Hertl přispěl gólem k vítězství San Jose 4:1 na ledě Minnesoty a se sedmi trefami se dělí s Pavlem Zachou z New Jersey o pozici nejlepšího českého střelce této sezony. Filip Zadina vstřelil jednu branku Detroitu, který prohrál v Dallasu 2:5. V dresu vítězů připravil jeden gól Radek Faksa.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kämpf se spoluhráči z Toronta

David Kämpf se spoluhráči z Toronta | Foto: Nick Turchiaro | Zdroj: Reuters

Kämpf, který měl před utkáním na kontě tři body (2+1), zvýšil v 57. minutě na 2:0 po dobrém napadání Kašeho. Český útočník vyhrál v rohu kluziště souboj o puk, který poslal od zadního mantinelu do levého kruhu.

Kämpf jeho úsilí korunoval gólem ze střely bez přípravy a skóroval ve druhém zápase za sebou. Vítězství zpečetil při hře Nashvillu bez brankáře Mitchell Marner, jemuž přihrál Kämpf puk z obranného pásma do středního.

Kämpfův gól v zápase s Nashvillem

Hertl stanovil finální podobu výsledku v 50. minutě v přesilové hře. Český útočník stál na konci povedené kombinace, kterou zakončil z pravé strany střelou do odkryté branky. V obraně San Jose scházel Radim Šimek, který od 28. října odehrál jen jeden zápas.

Voráček v NHL bodoval pošesté v řadě, proti Detroitu přihrával. Asistovali také Hronek a Palát

Dallas vedl ve 28. minutě 3:0 a první gól zápasu padl po akci Faksy. Český centr zatáhl puk po pravé straně do útočného pásma a přihrál jej Ryanu Suterovi, který z druhé vlny podpořil útok a střelou z mezikruží otevřel skóre.

V polovině utkání snížil z přečíslení dva na jednoho Zadina, který se prosadil bekhendem z pravého kruhu. Kontaktní branku vstřelil v přesilové hře Dylan Larkin, ale domácí Jason Robertston dvěma trefami ve třetí třetině nepřipustil další drama.

Sestřih utkání Dallas - Detroit

Florida porazila i díky čtyřem gólům v úvodní třetině na svém ledě New York Islanders 6:1. Domácí ale přišli o lídra Aleksandera Barkova, který po kolizi se Scottem Mayfieldem koleno na koleno opustil v bolestech hrací plochu a nezatěžoval levou nohu.

V dresu vítězů rozdal sedm hitů Radko Gudas a při jednom střetu srazil nekompromisně, ale čistým způsobem, Brocka Nelsona, po čemž ho vyzval na pěstní souboj Kyle Palmieri. Po pár ranách je oddělili rozhodčí.

Gudas rozpoutal v zápase s Islanders potyčku

Výsledky NHL

Toronto - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 8. Matthews, 57. Kämpf (Kaše), 60. Marner (Kämpf). Branky: 7. Huberdeau, 15. Lomberg, 17. Verhaeghe, 19. Hörnqvist, 34. Ekblad, 57. Vatrano - 35. Palmieri.
NY Rangers - Montreal 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky: 16. Kakko, 24. Kreider, 42. J. Gauthier - 23. Dvorak, 43. J. Anderson.
Philadelphia - Calgary 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0). Branky: 25. K. Hayes, 61. Atkinson - 11. Kylington.
Pittsburgh - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) Branky: 46. Guentzel - 21. C. Miller, 29. Okposo.
St. Louis - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Branky: 18. Kyrou, 35. Krug - 32. a 54. Hayton, 8. Capobianco.
Minnesota - San Jose 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Branky: 26. Eriksson Ek - 6. Ferraro, 20. Meier, 30. E. Karlsson, 50. Hertl.
Winnipeg - Edmonton 5:2 (1:0, 3:0, 1:2). Branky: 3. Lowry, 27. Ehlers, 31. Dubois, 40. Scheifele, 59. Connor - 43. a 44. Draisaitl.
Dallas - Detroit 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Branky: 44. a 59. J. Robertson, 14. R. Suter (Faksa), 22. Jamie Benn, 28. Hintz - 30. Zadina, 35. Larkin.
Vegas - Carolina 2:4 (0:2, 2:0, 0:2). Branky: 23. Howden, 25. Theodore - 12. DeAngelo (Nečas), 20. Aho, 42. Jarvis, 54. Trocheck (Nečas).
Anaheim - Washington 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0). Branky: 50. a 65. Zegras, 4. Fowler - 46. Pilon, 58. T. Wilson. Střely na branku: 31:30. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta.