NHL se uzdravuje. Všichni hráči i další členové týmu Ottawa Senators se vyléčili z koronaviru

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Ottawa Senators mají důvod k radosti. Několik z nich se úspěšně vyléčilo z nákazy koronavirem. | Foto: Timothy T. Ludwig | Zdroj: Reuters

„Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí,“ řekl Smith. „Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou.“

‚Podepsal jsem smlouvu, ale nikdo neví, kdy se bude hrát.‘ Hokejista Šimek vypráví o nejistotě v NHL

Číst článek

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

„Jsem moc rád, že všem z našeho klubu se nyní daří dobře, ale nebylo to příjemné období. Ano, trefilo nás to, na druhou stranu to však podle všeho hodně z nás zachránilo, protože když jsme takhle brzy viděli následky zblízka, získali jsme díky tomu trochu náskok,“ uvedl Smith.

Zbylými známými případy nákazy koronavirem mezi hokejisty NHL jsou tři hráči Colorada, které hrálo 8. března v San Jose a využívalo stejnou šatnu jako den předtím Ottawa.

Kouč Ottawy D.J. Smith na videu popsal, že se on i hráči uzdravují:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme