Kempný pomohl gólem k vítězství Washingtonu, Hertlova asistence pokazila Zadinovi debut

Hokejisté Washingtonu porazili v NHL New York Rangers 6:5 v prodloužení a odčinili sobotní prohru v Buffalu. Šestým gólem v sezoně k výhře přispěl český obránce Michal Kempný, asistenci si připsal útočník Jakub Vrána. Trefil se také Radek Faksa za Dallas. Filip Zadina si v dresu Detroitu odbyl debut v nejvyšší zámořské soutěži.

Washington (Aktualizováno: 6:48 25. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejista Filip Zadina vstřelil v NHL první gól

Český hokejista Filip Zadina vstřelil v NHL první gól | Foto: Paul Sancya | Zdroj: ČTK/AP

Osmadvacetiletý Kempný poslal Washington v závěru první třetiny do vedení 2:1 a po Vránově přihrávce v přesilovce zvýšil Tom Wilson v prostřední části na 3:1.

Draft NHL: útočník Filip Zadina míří z šesté příčky do Detroitu, Martina Kauta si vybralo Colorado

Capitals však dvoubrankový náskok neudrželi. Půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal Brady Skjei na 5:5, v páté minutě prodloužení ale rozhodl Jevgenij Kuzněcov.

Na straně poražených Rangers stál také český útočník Filip Chytil.

Gólově se prosadil rovněž útočník Radek Faksa, když poslal Dallas do vedení v zápase s Chicagem. Hokejisté Dallasu nakonec v sestavě i s Romanem Polákem zvítězili 4:3.

Zadina poprvé v sestavě Detroitu

Ve třetí formaci Detroitu se v zápase se San Jose představil Filip Zadina. Pro šestku loňského draftu šlo o první start v NHL. Zatímco po jeho boku nastoupil v sestavě Red Wings obránce Filip Hronek, v dresu soupeře vyjeli útočníci Tomáš Hertl, Lukáš Radil a obránce Radim Šimek.

Kanadský bod si ale z českých zástupců připsal jen Hertl, který jednou asistoval. Sharks i díky hattricku Joea Pavelskiho porazili Detroit 5:3.

Brankář David Rittich pomohl v nedělním duelu NHL 22 zákroky k vítězství hokejistů Calgary 2:1 v Ottawě. Jihlavský rodák dostal příležitost po pěti zápasech. Přihrávku u rozhodujícího gólu Flames zaznamenal útočník Michael Frolík.

NHL:
Washington - New York Rangers 6:5 v prodl. (2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)
Branky: 19. a 44. Bäckström, 20. Kempný, 26. T. Wilson (Vrána), 43. Dowd, 65. Kuzněcov - 39. a 60. Skjei, 1. Kreider, 41. Vesey, 47. Naměstnikov. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Skjei (Rangers).

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 23. Kunitz, 36. Caggiula, 45. P. Kane - 12. Faksa, 18. Radulov, 22. Zuccarello, 49. Spezza. Střely na branku: 47:29. Diváci: 21.474. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Chudobin, 3. Spezza (všichni Dallas).

Detroit - San Jose 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 15. Helm, 20. Nyquist, 28. Green - 36., 37. a 59. Pavelski (na druhou Hertl), 4. Heed, 34. Burns. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Burns (oba San Jose), 3. Abdelkader (Detroit).

Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 32. Zucker, 63. Donato - 48. Pietrangelo. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. Zucker, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Ottawa - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 36. B. Tkachuk - 5. Backlund, 60. Czarnik (Frolík). Střely na branku: 23:35. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 23 střel a měl úspěšnost zákroků 95,7 procenta. Diváci: 13.160. Hvězdy zápasu: 1. Czarnik (Calgary), 2. B. Tkachuk (Ottawa), 3. M. Tkachuk (Calgary).

Arizona - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Richardson, 28. Crouse, 34. Keller, 60. J. Archibald - 3. Laine. Střely na branku: 24:35. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Keller, 3. Crouse (všichni Arizona).
ctk.cz: 20190225

ČTK, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít