Dvougólový Palát rozhodl přestřelku Tampy s Detroitem, Voráček se v Columbusu uvedl vítězně

Český hokejový útočník Ondřej Palát dvěma góly pomohl Tampě Bay k výhře nad Detroitem 7:6 v prodloužení. Ve čtvrtečním programu NHL skóroval také Radek Faksa, jehož Dallas v nastavení porazil New York Rangers 3:2. Na vysokém vítězství Columbusu nad Arizonou se dvěma asistencemi podílel Jakub Voráček. Premiérové nahrávky v novém ročníku zaznamenali Filip Zadina z Detroitu a Dominik Simon z Pittsburghu.

Video New York (Aktualizováno: 7:47 15. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tampa Bay do utkání v Detroitu nevstoupila vůbec dobře. Ve 14 minutě poslal Dylan Larkin po Zadinově přihrávce Red Wings do vedení. Po osmadvaceti minutách vedl Detroit již 3:0, ale ještě před polovinou zápasu nastartoval obrat Tampy Palát.

Nový ročník NHL: Tampa chce získat zlatý hattrick, na ledě se objeví i nováček ze Seattlu

Obhájci Stanley Cupu do konce druhé třetiny snížili na 4:3, ale Detroit inkasované branky nerozhodily. Red Wings si ve 47. minutě zásluhou Vladislava Naměstnikova vzali tříbrankové vedení zpět a zdálo se, že si dojdou pro první výhru v ročníku. Hattrickem završil svůj skvělý výkon i útočník Tyler Bertuzzi.

Závěr utkání však lépe zvládli Lightning. Třemi góly v posledních sedmi minutách dokázali srovnat a ve třetí minutě nastavení rozhodl svou druhou brankou v utkání Palát.

Jakub Voráček v obnovené soutěžní premiéře v dresu Columbusu navázal na povedenou přípravu a dvěma asistencemi se podílel na vysoké výhře 8:2 nad Arizonou. Návrat do NHL zhořkl útočníkovi Dmitriji Jaškinovi, který se v dresu Coyotes vrátil do NHL po dvou letech strávených v Dynamu Moskva.

Výsledky NHL

Ottawa - Toronto 3:2 (3:0, 0:0, 0:2). Branky: 9. Tierney, 19. Ennis, 20. Formenton - 44. Spezza, 49. W. Nylander.

Florida - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0). Branky: 10. a 62. Verhaeghe, 54. a 56. Ekblad, 24. Duclair - 32. D. Heinen (D. Simon), 39. J. Carter, 49. Guentzel, 49. Rodrigues.

Columbus - Arizona 8:2 (2:0, 3:1, 3:1). Branky: 1. Texier, 15. a 32. O. Bjorkstrand (na první Voráček), 21. Jenner, 35. Bean (Voráček), 45. Werenski, 49. Domi, 59. Nyquist - 22. Strälman, 57. Keller.

Buffalo - Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky: 7. Okposo, 18. Girgensons, 38. V. Olofsson, 40. Bjork, 45. Tage Thompson - 30. Ch. Wideman.

Carolina - New York Islanders 6:3 (2:1, 2:2, 2:0). Branky: 10. a 60. A. Svečnikov, 14. Fast, 27. Martinook, 32. Niederreiter, 52. T. Teräväinen - 8. Barzal, 21. B. Nelson, 35. A. Lee.

New York Rangers - Dallas 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1). Branky: 29. A. Fox, 36. Kreider - 20. Peterson, 27. Faksa, 62. M. Heiskanen.

Detroit - Tampa Bay 6:7 v prodl. (1:0, 3:3, 2:3 - 0:1). Branky: 21., 28., 33. a 45. Bertuzzi, 14. Dylan Larkin (Zadina), 48. Naměstnikov - 29. a 63. Palát, 36. a 37. Stamkos, 54. Colton, 57. Kučerov, 58. Killorn.

Nashville - Seattle 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Branky: 4. Tolvanen, 25. Josi, 60. Mikael Granlund - 18. a 59. B. Tanev, 16. McCann, 30. Wennberg.

Los Angeles - Vegas 6:2 (2:1, 2:0, 2:1). Branky: 20., 31. a 56. Kopitar, 14. D. Brown, 24. Danault , 42. Doughty - 9. Theodore, 56. Dadonov.