Pastrňák znovu asistoval u dvou gólů a hokejisté Bostonu oplatili Rangers páteční debakl

Hokejista David Pastrňák stejně jako v pátek přihrál v NHL na dvě branky Bostonu v utkání na ledě New York Rangers. Bruins oplatili soupeři debakl 2:6 a vyhráli 4:1. V New Yorku uspěl Boston na třetí pokus, ve čtvrtek prohrál také vysoko 2:7 v hale Islanders. Boston se dostal do čela tabulky své divize před Washington.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Bostonu slaví postup do semifinále Východní konference NHL

Hokejisté Bostonu slaví vstřelenou branku | Zdroj: Reuters

Pastrňák se v 7. minutě podílel na prvním gólu zápasu, když ve středním pásmu vyslal do individuální akce Charlieho Coylea.

V polovině utkání český útočník nabil na modré Charliemu McAvoyovi, jenž střelou bez přípravy zvýšil už na 3:0.

Coyle pečetil výhru Bostonu dvě minuty před koncem střelou přes celé hřiště do prázdné branky a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu, Pastrňák druhou. Čtyřiadvacetiletý havířovský rodák upravil svou sezonní bilanci ve 12. utkání na 18 bodů (9+9) a posunul se na první místo v produktivitě českých hokejistů před Dominika Kubalíka z Chicaga.

NHL:

NY Rangers - Boston 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Blackwell - 7. a 59. Coyle (na první Pastrňák), 19. Frederic, 31. McAvoy (Pastrňák). Střely na branku: 21:36. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Pastrňák, 3. Rask (všichni Boston).