Pastrňák v přestřelce s Pittsburghem přispěl k bodu, Pavelec i Mrázek v brance prohráli

Útočník Bostonu David Pastrňák vstřelil v Pittsburghu už svůj 17. gól v sezoně, Bruins přesto prohráli 5:6 po nájezdech. Petr Mrázek dostal pět gólů od Tampy Bay, Rangers v brance s Ondřejem Pavelcem prohráli ve Vegas.

Pittsburgh Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

David Pastrňák | Foto: Tim Fuller-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

David Pastrňák bodoval i ve třetím zápase v novém roce, během tří utkání nasbíral už pět kanadských bodů. Ten poslední na ledě Pittsburghu, kde vstřelil už svůj 17. gól v sezoně.

Voráček se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů. Za 42 zápasů jich nasbíral jednapadesát

Trápící se Tučňáci vedli po první třetině 3:1, ale druhá dvacetiminutovka se jim hrubě nepovedla. Marchand a Acciarim dvěma slepenými góly vyrovnali a pak přišla chvíle českého útočníka. Pastrňák ve 33. minutě vystihl domácí rozehrávku a neuspěchal zakončení. Objel branku a brankáři Murraymu zavěsil puk pod horní tyčku.

Bruins ale vedení neudrželi, v útoku je podržel Jevgenij Malkin, který jedním gólem pomohl stáhnout náskok Bostonu, tím druhým v prodloužení rozhodl o výhře Pittsburghu 6:5.

Poprvé v roce 2018 se do branky Detroitu postavil Petr Mrázek, jenže proti Tampě Bay se mu příliš nevedlo. Když Johnson využil v 15. minutě Palátovu přihrávku, vedli hráči Lightning už 2:0. Český brankář nakonec obdržel pět gólů z 24 střel. I u poslední branky na 5:2 asistoval Ondřej Palát.

Ondřej ani 32 zákroky nezastavil rozjeté Rytíře z Las Vegas. New York Rangers sice na ledě nováčka soutěže vedli, Neal s Karlssonem ale českého brankáře překonali, výsledek otočili na 2:1 a zajistili domácímu týmu 14. vítězství z posledních 16. zápasů.

NHL:

Montreal - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 10. Alzner, 23. Galchenyuk, 49. Gallagher, 59. P. Byron, 60. Pacioretty - 34. D. Sedin, 43. Del Zotto. Střely na branku: 45:36. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Gallagher, 2. Alzner (oba Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).

Detroit - Tampa Bay 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Nyquist, 44. Abdelkader - 40. a 57. Gourde (na druhou Palát), 9. Girardi, 15. T. Johnson (Palát), 54. Kučerov. Střely na branku: 36:24. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval pět gólů z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 79,2 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Gourde (Tampa Bay), 2. Nyquist (Detroit), 3. Girardi (Tampa Bay).

Pittsburgh - Boston 6:5 v prodl. (3:1, 1:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. a 63. Malkin, 4. Oleksiak, 12. Kessel, 14. Letang, 43. Sheahan - 2. Spooner, 28. Marchand, 29. Acciari, 33. Pastrňák, 38. Backes. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.553. Hvězdy utkání: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Marchand (Boston).

Washington - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 14. Connolly, 49. Ovečkin, 51. Eller, 65. Bäckström - 22. Tarasenko, 26. Steen, 56. Gunnarsson. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Steen (St. Louis).

Vegas - NY Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 18. Neal, 49. W. Karlsson - 14. Zibanejad. Střely na branku: 34:29. Ondřej Pavelec odchytal za NY Rangers 58:01 minut, inkasoval dva góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Diváci: 18.234. Hvězdy utkání: 1. W. Karlsson, 2. M.-A. Fleury, 3. Neal (všichni Vegas).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít