Voráčkův gól rozhodl o osmé výhře Philadelphie v řadě, trefil se i Faksa

Útočník Jakub Voráček skóroval v pondělním duelu NHL po devíti zápasech a vítězným gólem rozhodl o triumfu hokejistů Philadelphie 2:1 nad Vancouverem. Kladenský rodák se stal druhou hvězdou večera. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen brankář Carter Hart, který se na osmé výhře Flyers v řadě podílel 41 zákroky.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Philadelphie Jakub Voráček má ohromnou formu

Jakub Voráček. | Foto: Eric Hartline-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Voráčkova chvíle přišla ve čtvrté minutě druhé části, když ho po chybě Vancouveru na útočné modré čáře vybídl k samostatnému úniku spoluhráč Phil Varone. Český útočník se dostal před branku a díky forhendové kličce protlačil puk do branky pod betonem brankáře Jacoba Markströma.

Flyers vedli po 12. Voráčkové gólu v sezoně 2:0, už v první třetině je totiž poslal do vedení Sean Couturier. Za hosty pak ještě snížil Brock Boeser, ale na osmém vítězství Philadelphie v řadě už se nic nezměnilo.

Philadephia tak po mizerném začátku sezony dál živí naději na účast v play-off. Momentálně ztrácejí na Columbus, který drží poslední vstupenku do vyřazovacích bojů ve Východní konferenci, pět bodů.

Mezi střelce se zapsal i střední útočník Radek Faksa, jenž pomohl Dallasu porazit 5:4 Arizonu. Stars se radovali z pátého vítězství za sebou. Domácím vyšel fantasticky nástup do závěrečné třetiny, v níž během 71 vteřin otočili skóre z 1:2 na 4:2.

O třetí zásah se v přesilovce postaral Faksa, který před brankou Coyotes tečoval střelu zadáka Mira Heiskanena. Arizoně stačilo na srovnání 61 sekund, zápas však rozhodl v divoké závěrečné části Tyler Seguin.

Toronto rozstřílelo Anaheim 6:1. Čtyři body (2+2) zaznamenal útočník Andreas Johnsson, o bod méně (1+2) si připsal obránce Jake Muzzin, nedávná posila z Los Angeles, které zdolalo New York Rangers 4:3 v prodloužení.

NHL:
Toronto - Anaheim 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Branky: 34. a 55. Johnsson, 24. Tavares, 40. Muzzin, 44. C. Brown, 47. W. Nylander - 43. Rakell. Střely na branku: 44:25. Diváci: 18.858. Hvězdy zápasu: 1. Muzzin, 2. Johnsson, 3. Andersen (všichni Toronto).

Dallas - Arizona 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
Branky: 24. Hintz, 43. Klingberg, 44. Faksa, 44. Janmark, 53. Seguin - 9. Ekman-Larsson, 30. Connauton, 47. Hinostroza, 48. Galchenyuk. Střely na branku: 29:42. Diváci: 17.996. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Galchenyuk (Arizona).

Philadelphia - Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 19. Couturier, 24. Voráček - 26. Boeser. Střely na branku: 30:42. Diváci: 18.671. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Voráček, 3. Couturier (všichni Philadelphia).

NY Rangers - Los Angeles 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 9. Kreider, 21. Zibanejad, 50. McQuaid - 18. a 60. A. Kempe, 46. Kopitar, 61. Toffoli. Střely na branku: 27:30. Diváci: 16.233. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe, 2. Toffoli (oba Los Angeles), 3. Zibanejad (Rangers).

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít