Útočník Simon vstřelil v NHL čtvrtý gól v sezoně, jeho Pittsburgh porazil Ottawu 5:2

Útočník Dominik Simon přispěl v jediném pondělním utkání NHL čtvrtým gólem v sezoně k výhře Pittsburghu 5:2 nad Ottawou. Hlavním hrdinou se stal Jevgenij Malkin, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Jake Guentzel zaznamenal opačnou bilanci (1+2).

Pittsburgh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malkin už po 27 sekundách hry otevřel skóre z přečíslení dva na jednoho a ve dvanácté minutě zvýšil Simon. Pražský rodák si najel do předbrankového prostoru, a i když byl pod tlakem obránce, tak překonal bekhendem gólmana Marcuse Högberga.

Ottawa ve druhé třetině dvakrát snížila trefami Nicka Paula, na druhé straně Pittsburghu vždy rychle vrátil dvoubrankový náskok Malkin a Patric Hörnqvist. Výhru pojistil Guentzel, který ale při zakončení upadl po kontaktu s Thomasem Chabotem, hlavou narazil do mantinelu a odstoupil z utkání. V závěru se ještě strhl i hromadná mela, do které byl zatažen i Malkin.