Česká show v NHL. Krejčí s Pastrňákem byli u pěti gólů Bostonu, v Tampě zářil Palát

Čeští útočníci David Krejčí a David Pastrňák výrazně přispěli k výhře hokejistů Bostonu 5:1 nad Torontem v úvodním zápase prvního kola play off NHL. Krejčí zaznamenal branku a nahrávku, Pastrňák gól a dvě přihrávky a navíc se dočkal ocenění pro druhou hvězdu souboje. Stejnou bilanci jako Pastrňák si připsal Ondřej Palát z Tampy Bay, který pomohl zdolat New Jersey 5:2 a byl zvolen třetí hvězdou večera.

Boston, Tampa Bay Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák se s gólmanem Chudobinem raduje z první výhry

David Pastrňák se s gólmanem Chudobinem raduje z první výhry | Foto: Brian Fluharty-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Bruins v utkání využili tři přesilové hry. První početní výhodu, na níž se asistencí podílel Pastrňák, zužitkoval v šesté minutě forvard Brad Marchand.

Vegas mělo být v NHL na odpis, místo toho už slaví první výhru v play-off v sérii proti Los Angeles

Toronto vyrovnalo v 17. minutě. Rozdílová trefa padla v 36. minutě opět v přesilovce. Krejčí z rohu mantinelu našel před brankou útočníka Davida Backese, který překonal gólmana Frederika Andersena. V poslední minutě druhé třetiny zvýšil na 3:1 Pastrňák střelou do horního růžku Andersenovy branky.

V 48. minutě se po rychlém přenesení hry na druhou stranu dostal Pastrňák před obránce Jakea Gardinera a nastřelil tyč, ale dojíždějící centr Sean Kuraly ze vzduchu dorazil puk do sítě.

Konečnou podobu výsledku stanovil v početní výhodě Krejčí, jehož střelu z hranice brankové čáry si Andersen srazil betonem za svá záda.

Sedmadvacetiletý Ondřej Palát otevřel skóre v 16. minutě bekhendovým zakončením po přihrávce středního útočníka Tylera Johnsona. V závěru první části si oba vyměnili role. Frýdecko-místecký rodák z rohu mantinelu nahrál do předbrankového prostoru Johnsonovi, který posunul Lightning do dvoubrankového vedení.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky asistoval Palát u branky na 3:0. Devils se dvěma brankami přiblížili na dostřel, ale Tampa nepřipustila drama a přidala další dva góly.

Z výhry se radoval také Columbus, který díky třem bodům včetně vítězné trefy Artěmije Panarina uspěl ve Washingtonu 4:3 v prodloužení. Forvard Jakub Vrána si v dresu Capitals zapsal přihrávku. Vedení v sérii se ujal i nejlepší tým základní části Nashville, který porazil Colorado 5:2. Predators rozhodli o triumfu třemi góly v závěrečné třetině.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápasy:
Tampa Bay - New Jersey 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 16. Palát, 20. Tyler Johnson (Palát), 22. Gourde (Palát), 53. Killorn, 59. Kučerov - 34. T. Hall, 50. Zajac. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19 092. Hvězdy utkání: 1. Gourde, 2. Tyler Johnson, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

Boston - Toronto 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 6. Marchand (Pastrňák), 36. Backes (Krejčí), 40. Pastrňák, 48. Kuraly (Pastrňák), 52. Krejčí - 17. Hyman. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston).

Washington - Columbus 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 18. a 19. Kuzněcov, 46. Smith-Pelly (Vrána) - 25. Wennberg, 42. Vanek, 56. S. Jones, 67. Panarin. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Panarin (Columbus), 2. Kuzněcov, 3. J. Carlson (oba Washington).

Západní konference - 1. zápasy:
Nashville - Colorado 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 47. a 53. Forsberg, 24. A. Watson, 29. C. Smith, 59. Colton Sissons - 7. Zadorov, 25. Comeau. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17 301. Hvězdy utkání: 1. F. Forsberg, 2. A. Watson, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Anaheim - San Jose 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 28. a 34. E. Kane (na první Hertl), 36. Burns. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17 174. Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. Burns, 3. E. Kane (všichni San Jose).