Tampa prohrála s Columbusem i počtvrté a vypadla v 1. kole play-off, končí i Pittsburgh

Hokejisté Columbusu porazili Tampu Bay 7:3 a jsou prvním týmem v historii NHL, který vyřadil vítěze Prezidentského poháru v úvodním kole v nejkratší možné době. Sezona skončila i Pittsburghu, který podlehl doma New Yorku Islanders 1:3 a také prohrál v sérii 0:4 na zápasy. Na pokraji vyřazení je San Jose, které padlo ve Vegas 0:5 a prohrává 1:3 na zápasy. Winnipeg v prodloužení rozhodl o výhře na ledě St. Louis 2:1 a vyrovnal sérii na 2:2.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tampa Bay vyrovnala v základní části rekord NHL v počtu výher (62) a získala v ní o třicet bodů více než Columbus. Ten si zajistil až v předposledním (81.) utkání základní části účast v play-off, ve kterém v klubové historii nikdy nepostoupil z prvního kola dál.

Petr Mrázek vychytal v play-off NHL nulu proti Washingtonu, Krejčího gól nezabránil prohře

Papírové předpoklady se naplňovaly pouze úvodní třetinu prvního zápasu, ve které Tampa Bay vedla 3:0, ale nakonec prohrála 3:4. Další zápasy ztratila v poměru 1:5, 1:3 a 3:7.

Tampa Bay v posledním utkání ani jednou nevedla. Lightning nabrali už po čtyřech minutách hry ztrátu 0:2 a v polovině zápasu prohrávali 1:3. Dvoubrankové manko smazali i s přispěním asistence Jana Rutty, ale v závěru prostřední třetiny inkasovali 54 sekund od vyrovnání gól na 3:4.

Suverén základní části měl v závěrečné třetině tlak, ale k šílenství je opět přiváděl brankář Sergej Bobrovskij. Columbus stvrdil překvapivý postup v posledních dvou minutách třemi góly do prázdné branky.

Pittsburgh začal skvěle, Jake Guentzel ho dostal už po 35 sekundách do vedení. Za necelé dvě minuty ale vyrovnal z přečíslení dva na jednoho Jordan Eberle a skóre překlopil na stranu Islanders v závěru první třetiny Brock Nelson. Domácí se v sérii trápili v útoku, dali v ní jen šest branek. Zmar potvrdil i Sidney Crosby, který ve velké šanci trefil tyč. A tak Josh Bailey zpečetil nečekaně rychlý postup Islanders při power play gólem do prázdné branky.

Jediné vítězství dělí od postupu hráče Vegas, kteří ve čtvrtém utkání série doma rozdrtili San Jose 5:0. Největší podíl na to měl útočník Max Paccioretty, který dva góly sám dal a na dva další přihrál. Dvě asistence si připsal i Mark Stone a drží první místo v bodování play-off.

Domácí gólově orámovali úvodní třetinu, když nejdřív v čase 1:11 poslal Vegas do vedení Pacioretty a pak necelou minutu před koncem zvýšil na 2:0 Shea Theodore. Pacioretty druhým gólem v utkání ve prostřední části zvýšil na 3:0 a v poslední třetině dovršili debakl Alex Tuch s Jonathanem Marchessaultem.

Třetí porážce za sebou nezabránili v dresu Sharks ani Lukáš Radil s Tomášem Hertlem, který byl nejvytíženějším útočníkem San Jose. Tomáš Nosek odehrál v dresu Vegas 13 minut.

Husarský kousek se povedl Winnipegu, který po dvou domácích prohrách uspěl v obou venkovních zápasech. Na ledě St. Louis prohrával od 41. minuty brankou Vladimira Tarasenka, ale brzy vyrovnal Mark Scheifele. Prodloužení rozhodl v čase 66:02 Kyle Connor.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápasy:
Columbus - Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)
Branky: 3. a 59. Texier, 4. Dubois, 27. S. Jones, 39. Bjorkstrand, 59. Panarin, 60. Duchene - 9. Stamkos, 34. Paquette (Rutta), 38. B. Point. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19.328. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Dubois, 3. S. Jones (všichni Columbus). Konečný stav série: 4:0.

Pittsburgh - NY Islanders 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 1. Guentzel - 3. Eberle, 19. B. Nelson, 60. Josh Bailey. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.609. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Guentzel (Pittsburgh). Konečný stav série: 0:4.

Západní konference - 4. zápasy:
St. Louis - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 41. Tarasenko - 48. Scheifele, 67. Connor. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18.346. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Binnington (St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg). Stav série: 2:2.

Vegas - San Jose 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. a 33. Pacioretty, 20. Theodore, 47. Tuch, 57. Marchessault. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.567. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Pacioretty, 3. Theodore (všichni Vegas). Stav série: 3:1.

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít