'Basket, basket,' křičeli fanoušci na hokejistu. Kvůli rasismu dostali zákaz vstupu do haly

Čtveřice hokejových fanoušků Chicaga Blackhawks už nesmí na domácí zápasy svého týmu. Klub své vlastní příznivce potrestal za rasistické pokřikování na pravé křídlo Washingtonu Devanta Smithe-Pellyho.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Devante Smith-Pelly se popral na ledě a pak málem i s fanoušky vedle trestné lavice | Foto: Dennis Wierzbicki-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Incident se odehrál v nedělním zápase, kdy Blackhawks porazili Washington 7:1. Když se útočník Washingtonu tmavé pleti Devante Smith Pelly porval s domácím Connorem Murphym a usedl na trestnou lavici, fanoušci sedící vedle začali pokřikovat „basketbal, basketbal“, naznačovali mu tak, že v hokejovém zápase není vítán.

Petr Mrázek se stěhuje. Detroit vyměnil českého brankáře do Philadelphie

Číst článek

25letý hokejista se s nimi okamžitě začal přes plexisklo hlasitě dohadovat a pořadatelé čtveřici vyvedli.

„Je to absolutně nepřijatelné v naší hře, v každém sportu i celé společnosti. Z něčeho takového se musíme poučit, aby se to už nestalo,“ řekl před dalším zápasem Chicaga kouč Joel Quenneville.

Po zápase ve vedení Blackhawks Washingtonu i samotnému hráči omluvilo a zakázalo čtyřem fanouškům vstup na domácí zápasy. Podle Washington Post přitom zápas může pro držitele sezonních vstupenek může přijít i na 500 dolarů.

„Je to smutné. Je rok 2018 a bavíme se o tom samém pořád dokola. Jsme v době, kdy to nemůžeme jen tak zamést pod koberec, proto o tom mluvím,“ řekl po zápase Devante Smith-Pelly.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme