Nejlepší nahrávač NHL Voráček pomohl Philadelphii, Pastrňákova série skončila

Nejlepší nahrávač NHL Jakub Voráček z Philadelphie si v utkání na ledě hokejistů Arizony připsal 53. asistenci v sezoně. Flyers nad nejslabším celkem ligy zvítězili 4:3 po nájezdech a přidali třetí výhru za sebou. Útočník Tomáš Hertl pomohl San Jose jedním gólem porazit Edmonton 6:4 a byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Arizona (Aktualizováno: 8:21 11. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček

Jakub Voráček | Zdroj: Reuters

Voráček se milimetrově přesnou přihrávkou mezi hokejkami dvou soupeřů podílel na první brance hostů, kterou dal v 11. minutě v přesilovce Claude Giroux. Flyers pak dvakrát vedli, ale Arizona pokaždé vyrovnala a v nájezdech sahala po výhře. Ve třetí sérii ale skóroval Voráček a v sedmé rozhodl Nolan Patrick.

Mrázek dostal od Islanders sedm gólů, Pavelec se zranil

Za Philadelphii odchytal zápas Brian Elliott a čelil i úvodním dvěma nájezdům, při tom druhém se ale zranil a do branky musel Michal Neuvirth. Českého gólmana následně nepřekonal ani jeden z pěti střelců Arizony. "Bylo to bláznivé, ale hlavně jsme si připsali důležitou výhru," prohlásil rodák z Ústí nad Labem.

Flyers se i díky prohře New Jersey 1:6 v Columbusu posunuli na třetí příčku Metropolitní divize a celkově jsou ve Východní konferenci šestí. Pensylvánský tým přitom v ročníku prožil desetizápasovou šňůru bez výhry. "Kdybyste mi tehdy řekli, že budeme v téhle pozici, nevěřil bych. Hrajeme skvěle," pochvaloval si kapitán Giroux.

San Jose v 23. minutě odskočilo do vedení 3:0, ale Edmonton do konce druhé třetiny vyrovnal a na počátku závěrečného dějství dokonal obrat. Radost však Oilers nevydržela dlouho, jelikož v 44. minutě Hertl dostal puk od Logana Couturea a najel si před gólmana Ala Montoyu, jehož překonal bekhendovou střelou. Odchovanec Slavie se střelecky prosadil po šesti utkáních a s 15 brankami je po Davidu Pastrňákovi (21) druhým nejlepším střelcem mezi Čechy.

Vítězný gól zaznamenal v 58. minutě bek Joakim Ryan, který se trefil podruhé. Pojistku do prázdné branky přidal rovněž druhým zásahem večera kapitán Joe Pavelski. Kanadský celek prohrál třetí duel po sobě.

Jednadvacetiletý forvard Pastrňák z Bostonu nebodoval po deseti utkáních a Bruins doma podlehli Buffalu 2:4. Gólman Tuukka Rask v předcházejících 21 startech dovedl Boston pokaždé alespoň k bodu, porážku v základní hrací době zakusil poprvé od 26. listopadu. "Bylo očividné, že jsme nehráli podle našich představ," řekl Rask.

Dvacetiletý střední útočník Mitchell Marner se na výhře Toronta 6:3 nad Ottawou podílel pěti body za dvě branky a tři nahrávky, čímž si vylepšil osobní maximum. Před Marnerem byl posledním hráčem Maple Leafs s pěti body v utkání obránce Tomáš Kaberle, kterému se to povedlo v říjnu 2009.

"Naše řada se dobře pohybovala s pukem, vytvářeli jsme si prostor a rychle se dostávali z vlastního pásma, takže jsme v útočné třetině hýřili energií," uvedl Marner, který druhým gólem překonal hranici 100 bodů. Toronto uspělo v sedmém z posledních osmi utkání.
Tampa Bay si díky výhře 4:3 nad Los Angeles vypracovala v čele soutěže tříbodový náskok před nováčkem z Las Vegas, jenž má utkání k dobru. Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, v jehož rámci Lightning vyvěsili pod strop Amalie Areny dres Vincenta Lecavaliera s číslem 4.

Jednička draftu 1998 odehrála za floridské mužstvo 14 sezon a v roce 2004 přispěla k jedinému Stanley Cupu v klubové historii. V ročníku 2006/07 si Lecavalier díky 52 gólům odnesl z předávání cen Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra NHL. Poté, co ho Tampa v roce 2013 vykoupila ze smlouvy, strávil necelé tři sezony ve Philadelphii. Flyers ho pak vyměnili do Los Angeles, kde Lecavalier před dvěma lety bohatou kariéru ukončil.

NHL:
Boston - Buffalo 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 35. Spooner, 60. Backes - 28. E. Kane, 33. S. Wilson, 39. B. Pouliot, 60. Ristolainen. Střely na branku: 27:28. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. B. Pouliot, 2. S. Wilson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).

Toronto - Ottawa 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Branky: 2. a 12. Marner, 10. Matthews, 34. J. van Riemsdyk, 43. Kadri, 59. Marleau - 29. Oduya, 41. Brassard, 54. Dzingel. Střely na branku: 41:25. Diváci: 19.477. Hvězdy utkání: 1. Marner, 2. Kadri, 3. Marleau (všichni Toronto).

Montreal - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. Gallagher, 59. Drouin - 37. Hartnell, 53. Fiala, rozhodující sam. nájezd R. Ellis. Střely na branku: 49:32. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. R. Ellis (oba Nashville), 3. Gallagher (Montreal).

Tampa Bay - Los Angeles 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: 2. Stamkos, 10. Killorn, 24. C. Paquette, 35. Kučerov - 6. J. Brodzinski, 44. Clifford, 54. Folin. Střely na branku: 28:47. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Kopitar (Los Angeles).

Columbus - New Jersey 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 18. Dubois, 32. Panarin, 34. Josh Anderson, 35. Bjorkstrand, 47. N. Foligno, 50. Calvert - 57. Palmieri. Střely na branku: 50:35. Diváci: 18.510. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij, 2. Bjorkstrand, 3. Panarin (všichni Columbus).

Arizona - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Demers, 21. Goligoski, 42. Rinaldo - 11. Giroux (Voráček), 12. Raffl, 23. Simmonds, rozhodující sam. nájezd Patrick. Střely na branku: 27:43. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) zasáhl do hry od třetí série samostatných nájezdů a z pěti nájezdů neinkasoval. Diváci: 13.004. Hvězdy utkání: 1. Patrick (Philadelphia), 2. Rinaldo (Arizona), 3. Giroux (Philadelphia).

Minnesota - Chicago 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. a 23. Coyle, 7. M. Koivu. Střely na branku: 19:44. Diváci: 19.227. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Coyle, 3. Parise (všichni Minnesota).

Carolina - Colorado 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 18. a 41. B. McGinn, 54. J. Skinner - 17. Barrie. Střely na branku: 35:30. Diváci: 15.589. Hvězdy utkání: 1. B. McGinn, 2. C. Ward, 3. E. Lindholm (všichni Carolina).

San Jose - Edmonton 6:4 (2:0, 1:3, 3:1)
Branky: 2. a 58. J. Ryan, 8. a 59. Pavelski, 23. Goodrow, 44. Hertl - 29. a 35. Kassian, 39. Draisaitl, 42. Davidson. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. J. Ryan, 2. Hertl, 3. Pavelski (všichni San Jose).

ČTK, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít