Útočník Jeník se v NHL uvedl gólem proti San Jose, Vrána s Hronkem pomohli k vítězství Detroitu

Hokejový útočník Jan Jeník si ve svém prvním zápase v NHL připsal hned také první gól. Dvacetiletý mládežnický reprezentant trefou do prázdné brány při závěrečné power-play soupeře pomohl Arizoně k vítězství 5:2 na ledě San Jose. Jakub Vrána se blýskl v zápase Detroitu proti Columbusu gólem a asistencí. Jeho parťák Filip Hronek zapsal do statistik dvě nahrávky.

New York (Aktualizováno: 8:11 8. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Jeník slaví první gól v kariéře v NHL.

Jan Jeník slaví první gól v kariéře v NHL. | Foto: Tony Avelar | Zdroj: ČTK/AP

Jan Jeník se ve svém prvním utkání v nejlepší hokejové lize světa prosadil v samém závěru, když sekundu před závěrečnou sirénou stanovil konečný stav 5:2 pro Arizonu při závěrečné snaze San Jose při hře bez brankáře.

Žralokům nepomohl ani jeden bod Tomáše Hertla, který přihrál na úvodní trefu Erika Karlssona, ani výkon brankáře Josefa Kořenáře, který pochytal 29 z 33 střel hráčů Arizony.

Detroitu se úvod duelu na ledě Columbusu příliš nevydařil, když hned ve druhé minutě inkasoval první gól a ve druhé třetině pak prohrával už 0:2. Obrat pomohli nastartovat i Jakub Vrána s Filipem Hronkem, kteří si připsali asistenci u kontaktního gólu Josepha Velena v přesilové hře.

Necelou minutu nato se hostům podařilo dokonce vyrovnat a za další dvě minuty otočil skóre ve prospěch Detroitu Vrána, když propálil brankáře po povedené akci Richarda Pánika. Detroit pak ještě svůj povedený obrat završil dalšími dvěma brankami, přičemž u té závěrečné v poslední minutě asistoval znovu Hronek.

Ondřej Palát v dresu obhájců Stanley Cupu z Tampy si proti Dallasu připsal jednu asistenci, když jeho nabídku tečoval do brány Alex Barre-Boulet. To už ale domácí jen snižovali na konečných 2:5 z jejich pohledu. V dresu Stars, kteří loni Tampě ve finále podlehli, zářil hlavně veterán Joe Pavelski, který dal dva góly a na další dva nahrál.

Vítek Vaněček se při absenci kolegy Ilji Samsonova postavil do brankoviště Washingtonu už potřetí za sebou, musel ale skousnout porážku 2:4 od Philadelphie. K vítězství Capitals nepomohlo ani jeho 28 zákroků proti 31 střelám soupeře.

NHL:
Washington - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Sprong, 39. Oshie - 25. a 35. Allison, 2. Farabee, 60. Couturier. Střely na branku: 30:29. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 47 sekund, inkasoval tři góly z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 2133 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Allison, 2. Elliott (oba Philadelphia), 3. Sprong (Washington).

Columbus - Detroit 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 2. Bayreuther, 28. Gerbe - 58. a 60. Naměstnikov (na druhou Hronek), 34. Veleno (Vrána, Hronek), 35. DeKeyser, 37. Vrána. Střely na branku: 24:36. Diváci: 4402 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vrána (Detroit), 2. Bayreuther (Columbus), 3. Veleno (Detroit).

Tampa Bay - Dallas 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 32. Coleman, 49. Barre-Boulet (Palát) - 26. a 34. Pavelski, 6. Oleksiak, 40. Hintz, 44. Kiviranta. Střely na branku: 27:31. Diváci: 4200 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Hintz, 3. Kiviranta (všichni Dallas).

Minnesota - Anaheim 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 9. V. Rask, 19. Sturm, 53. Eriksson Ek, 61. Kaprizov - 8. Comtois, 27. Henrique, 55. D. Grant. Střely na branku: 36:25. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. Henrique (Anaheim).

Vegas - St. Louis 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 14. R. Smith, 40. Martinez, 47. N. Roy, 65. Marchessault - 19. R. O´Reilly, 35. Perron, 37. Schwartz. Střely na branku: 35:25. Diváci: 7567 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Hague, 3. R. Smith (všichni Vegas).

Los Angeles - Colorado 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 3. Lemieux, 58. Vilardi - 6. Rantanen, 23. Jost, 31. Makar. Střely na branku: 17:37. Diváci: 2115 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. Rantanen, 3. Burakovsky (všichni Colorado).

San Jose - Arizona 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 4. E. Karlsson (Hertl), 24. Meier - 25. V. Söderström, 32. Garland, 45. Kessel, 50. Bunting, 60. Jeník. Střely na branku: 28:34. Josef Kořenář odchytal za San Jose 58 minut a devět sekund, inkasoval čtyři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 1145 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Garland (oba Arizona), 3. Meier (San Jose).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít