Pastrňák oslavil návrat po zranění gólem a asistencí, trefili se i Hertl a Vrána

David Pastrňák se po zranění vrátil do sestavy Bostonu a dvěma body za gól a asistenci se podílel na vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers. Pětadvacetiletý český útočník dosáhl na jubilejní 500. bod v soutěži a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Skórovali také Jakub Vrána a Tomáš Hertl. David Kämpf asistoval u jedné branky Toronta při prohře 2:3 v prodloužení s Floridou.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák slaví gól proti New Yorku Rangers.

David Pastrňák slaví gól proti New Yorku Rangers. | Foto: Winslow Townson | Zdroj: Reuters

Pastrňák se na přelomu první a druhé třetiny podílel na úvodních dvou trefách Bostonu. Pětatřicet sekund před pauzou svou 39. trefou v ročníku otevřel skóre a ve 22. minutě přidal asistenci u gólu Taylora Halla.

Vrána se trefil v 17. minutě bez přípravy z pravého kruhu v přesilovce po přihrávce Tylera Bertuzziho a snížil na 1:2. Šestadvacetiletý útočník vstoupil po operaci ramene do sezony až v březnu a má bilanci 13 gólů ve 23 zápasech. Detroit už je bez šance na postup do play-off.

Pozici druhého nejproduktivnějšího českého hokejisty v NHL potvrdil Hertl, jenž ve 22. minutě zápasu vstřelil vítěznou branku San Jose. Sharks vyhráli 4:1 a bodovali s Blackhawks i ve třetím zápase v sezoně.

Dva góly Pittsburghu vstřelil Jevgenij Malkin a jednou se trefil Sidney Crosby. Kapitán týmu se stal po Jaromíru Jágrovi a Mariu Lemieuxovi třetím hráčem v historii Penguins, jenž vstřelil v deseti sezonách minimálně 30 gólů. Jágr to dokázal právě desetkrát, Lemieux jedenáctkrát.

NHL:
Buffalo - NY Islanders 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 13. Mittelstadt, 22. Dahlin, 25. Tage Thompson, 33. Hinostroza, 53. J. Skinner - 18. Barzal, 49. Dobson, 51. Pulock. Střely na branku: 35:22. Diváci: 12.955. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Dahlin, 3. Hinostroza (všichni Buffalo).

Detroit - Pittsburgh 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)
Branky: 17. Vrána, 21. Rasmussen - 37. a 60. Malkin, 14. Ruhwedel, 16. Crosby, 28. Rakell, 32. Letang, 46. Heinen. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby, 3. Rakell (všichni Pittsburgh).

New Jersey - Carolina 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 36. Boqvist, 49. N. Hischier - 56. Lorentz, 59. Niederreiter, 62. Jarvis. Střely na branku: 19:29. Diváci: 10.376. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis (Carolina), 2. Gillies, 3. N. Hischier (oba New Jersey).

Boston - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. Pastrňák, 22. Hall (Pastrňák), 50, Frederic - 43. Zibanejad. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Ullmark, 3. McAvoy (všichni Boston).

Ottawa - Montreal 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)
Branky: 3. a 28. Kastelic, 21. Watson, 27. P. Kelly, 28. Norris, 39. Formenton - 16. a 49. R. Pitlick, 29. Caufield, 38. Edmundson. Střely na branku: 26:48. Diváci: 19.410. Hvězdy zápasu: 1. Kastelic (Ottawa), 2. R. Pitlick (Montreal), P. Kelly (Montreal).

Florida - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Barkov, 35. Giroux, 63. Montour - 4. Marner, 18. Holl (Kämpf). Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.132. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Barkov, 3. Giroux (všichni Florida).

San Jose - Chicago 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 7. Weatherby, 22. Hertl, 31. T. Meier, 47. Bonino - 36. T. Johnson. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Meier, 3. Barabanov (všichni San Jose).

Dallas - Seattle 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 27. a 29. Hintz, 32. Naměstnikov - 7. Sheahan , 19. Gourde. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. J. Robertson, 3. Oettinger (všichni Dallas).

Tampa Bay - Nashville 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 2. Hedman, 11. Cirelli, 20. Kučerov, 34. Stamkos (Palát), 42. Colton, 43. Maroon - 18. Josi, 31. A. Carrier. Střely na branku: 39:21. David Rittich odchytal za Nashville 17 minut a 52 sekund, kryl 9 střel a neinkasoval. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Arizona - St. Louis 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
Branky: 18. N. Smith, 46. Imama, 47. Carcone, 56. J. Moser (J. Jeník) - 4. a 61. Faulk, 6. I. Barbašev, 17. Saad, 23. L. Brown. Střely na branku: 20:32. Diváci: 12.717. Hvězdy zápasu: 1: J. Faulk, 2. L. Brown (oba St. Louis), 3. Imama (Arizona).

Calgary - Vancouver 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
Branky: 23. a 54. D. Dubé, 23. E. Lindholm, 46. B. Ritchie, 54. Zadorov, 59. J. Gaudreau - 39. Q. Hughes, 46. Garland, 58. Elias Pettersson. Střely na branku: 31:31. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 17.533. Hvězdy zápasu: 1. D. Dubé, 2. E. Lindholm, 3. Zadorov (všichni Calgary).

Los Angeles - Anaheim 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 11. Kaliyev, 32. M. Roy, 47. Edler, 60. Iafallo - 24. Zegras, 30. Mayhew. Střely na branku: 40:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kaliyev, 2. Byfeld, 3. N. Roy (všichni Los Angeles).