Z duelu českých brankářů v NHL vyšel vítězně Vladař, připsal si i asistenci

Daniel Vladař v souboji českých gólmanů předčil v sobotním zápase NHL Víta Vaněčka. Hokejistům Calgary pomohl k výhře 4:3 ve Washingtonu 22 zákroky a navíc druhou asistencí na Lindholmův gól ve třetí minutě prodloužení. Elias Lindholm i s jeho pomocí završil hattrick a stal se první hvězdou zápasu.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco Vladař úspěšně debutoval v dresu Calgary po letním přestupu z Bostonu, Vaněček se po první třetině poroučel z branky. Pustil za svá záda tři ze třinácti střel a po přestávce jeho úlohu převzal Ilja Samsonov. Ten držel dvě třetiny čisté konto a Washington vyrovnal. Ve druhé třetině se poprvé v kariéře trefil v NHL slovenský obránce Martin Feherváry, svůj 735. gól si těsně před druhou pauzou připsal kapitán Capitals Alex Ovečkin. Samsonov pak inkasoval v prodloužení.

Ve druhém odpoledním duelu předvedli hokejisté New York Rangers velký obrat na ledě Ottawy. V posledních necelých šesti minutách otočili z 0:2 na 3:2. Útočník Filip Chytil se bodově neprosadil.

NHL:
Washington - Calgary 3:4 v prodl. (0:3, 3:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. Kuzněcov, 28. Feherváry, 39. Ovečkin - 11., 18. a 63. Lindholm (na třetí Vladař), 10. Mangiapane. Střely na branku: 25:27. Vítek Vaněček odchytal za Washington 20 minut, inkasoval 3 góly ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 76,9 procenta. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Feherváry, 3. Mangiapane.

Ottawa - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 1. Paul, 42. Norris - 55. a 58. Kreider, 56. Lindgren. Střely na branku: 28:26. Diváci: 11.167. Hvězdy utkání: 1. Kreider, 2. Paul, 3. Georgijev (NY Rangers).