Zlínští hokejisté porazili Mladou Boleslav 2:1, Sparta prohrála 1:5 a sezona pro ni končí

Hokejisté Zlína porazili Mladou Boleslav 2:1 a vynutili si rozhodující zápas. O výhře v prodloužení rozhodl Zdeněk Okál. Sparťané prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi vysoko 1:5 a sezona pro ně končí.

Praha (Aktualizováno: 21:37 15. 3. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Spartou a Vítkovicemi

Momentka ze zápasu mezi Spartou a Vítkovicemi | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

PŘEDKOLO PLAY-OFF:

Zlín - Mladá Boleslav 2:1, po prodl.

Série mezi Mladou Boleslaví a Zlínem pokračovala druhým zápasem na ledě moravského celku. Hosté z Mladé Boleslavi do něj vstupovali s vedením 2:1 v sérii.

První gól viděli diváci na stadionu Luďka Čajky ve 14. minutě první třetiny. Hosté jeli dva na jednoho a na konci bylo zakončení Martina Procházky, který poslal Mladou Boleslav do vedení.

Ještě ale neskončila ani první třetina a Zlín se mohl radovat z vyrovnání, o které se postaral David Nosek.

Nerozhodný stav trval i po závěrečné siréně, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm nejprve boleslavští neproměnili velkou šanci. Co se nepovedlo hostům, se povedlo Zlínu. Zdeněk Okál projel po pravé straně, přehodil si puk na forhend a střelou pod horní tyčku rozhodl o výhře Zlína.

Stav série je tak srovnaný na 2:2, rozhodující zápas se odehraje v neděli v Mladé Boleslavi.

⏱🔚| Série je opět srovnána!💪🏻 Po vítězném gólu Zdeňka Okála z prodloužení se série vrací zpět do Mladé Boleslavi. #ZLNvMBL

20:04 – 15. 03. 2019

2 11

Sparta - Vítkovice 1:5

Svěřenci německého trenéra Uweho Kruppa odvrátili v prvním domácím zápase konec sezony a snížili stav série na 1:2. Další těžká zkouška na ně ale čekala i v pátečním zápase, kde museli bezpodmínečně vyhrát.

Do zápasu ale vykročili lépe hokejisté Vítkovic, které už ve 12. minutě poslal po sólové akci do vedení Šimon Stránský

Vítkovice předváděly i nadále aktivní hru a po gólech Lukáše Kucsery a Michala Poletína vedly už 3:0.

Ve 36. minutě zápasu se poprvé na střeleckou listinu zapsal i střelec Sparty, konkrétně Richard Jarůšek, který se trefil po přihrávce Lukáše Rouska.

Třígolový náskok ale Vítkovicím vrátil o dvě minuty později Peter Trška.

Realizační tým Sparty vsadil vše na jednu kartu a už zhruba pět minut před koncem základní hrací doby zkusili hru bez brankáře. Tento riskantní tah jim ale nevyšel a Jakub Lev zvýšil na konečných 5:1.

Pro Spartu tak sezona končí. Vítkovice naopak postupují do play-off, kde se utkají s Třincem.

Sparťané podlehli v předkole play off @Tipsport extraliga soupeři z @HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 na zápasy a sezona pro ně končí...

21:34 – 15. 03. 2019

1 11

SKUPINA O UDRŽENÍ:

V pátek začala také skupina o udržení v extralize, ve které se představí Chomutov, Litvínov, Pardubice a Karlovy Vary.

Chomutov - Litvínov 2:4

Litvínovští hokejisté do zápasu s Chomutovem vstupovali s jistotou setrvání v extralize.

Přesto to byl ale hostující Litvínov, který šel po trefě Victora Hübla z šesté minuty do vedení jako první.

V šestnácté minutě ještě vedení navýšil dvacetiletý David Drašar. Další mladý hráč, tentokrát šestnáctiletý Jan Myšák, se gólově prosadil v první minutě hry druhé třetiny a s nadějemi Chomutova na bodový zisk to vypadalo bledě.

Běžela desátá minuta druhé třetiny a chomutovský Lukáš Vantuch v oslabení snížil na 1:3. Litvínovu se ale vzápětí podařilo zareagovat a po trefě Martina Hanzla znovu odskočili na rozdíl tří branek.

V závěrečném dějství ještě vykřesal jiskru naděje Petr Koblasa, který snížil na 2:4.

Více už ale svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nestihli a v zápase tak nebodovali.

Pardubice - Karlovy Vary 5:1

Zatímco Litvínov hraje skupinu o udržení s vědomím jisté extraligové příslušnosti i pro další sezonu, Pardubice mají naopak jistotu, že se nevyhnou baráži.

Navzdory bodovému rozdílu obou klubů se z první branky radovali hokejisté Pardubic. V desáté minutě první třetiny je do vedení poslal Luboš Horký.

V 16. minutě adresoval Roman Vlach bekhendovou přihrávku mezi kruhy, kde ji převzal Tomáš Mikúš a střelou z pokleku vyrovnal.

Tabule na zimním stadionu signalizovala 23. minutu zápasu. Jan Kloz našel zadovkou v mezikruží Patrika Poulíčka, který prudkou střelou prostřelil brankáře Filipa Novotného.

O tři minuty později nahrál Tomáš Rolinek Marku Hovorkovi, který z první zvýšil už na 3:1.

Když ještě ve 30. minutě využil přesilovou hru Matouš Kratochvíl, byli karlovarští hokejisté zralí na ručník.

V závěrečné třetině se trefil stejný hráč ještě jednou a rozhodl tak o vítězství Pardubic 5:1

Kryštof Berka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít