‚Daň letního období.‘ Hokejová dvacítka začala přípravu na sezonu ve velkém horku

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let zahájila v Jihlavě přípravu na novou sezonu. Na Vysočině absolvovala během tohoto horkého týdne úvodní kemp. Mezi 44 hokejisty se objevila řada nováčků. Mezi ty zkušenější naopak můžeme počítat brankáře Lukáše Dostála.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová dvacítka (archivní foto). | Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images | Zdroj: IIHF Images

„Je to určitě trochu nepříjemné, protože člověk přejde do té zimy a mnohem víc se potí. Je to taková daň letního období, ale všichni se snažíme podávat maximální výkon. Užíváme si to, i když je to trochu těžší než v zimě,“ popisuje hokejový brankář Lukáš Dostál podmínky na reprezentačním kempu v Jihlavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

'Daň letního období.' Hokejová dvacítka začala přípravu na sezonu ve velkém horku

Jak dodává asistent trenéra Aleš Krátoška, vydatné horko pociťují nejen hráči.

„Zrovna dneska je teplotním rozdíl mezi venkem a malou halou v Jihlavě je obrovský, protože v té malé hale je opravdu chladno a venku se teploty blíží k tropickým,“ říká Krátoška.

Horko, nehorko, na reprezentační soustředění na Vysočinu přicestovalo 44 hokejistů, kteří budou v následujících měsících usilovat o to, aby se nominovali na mistrovství světa juniorů, které budou na přelomu roku hostit Třinec a Ostrava.

Hokejová reprezentace po příští sezoně vymění trenéra, Říhu má nahradit svazový šéftrenér Pešán

Číst článek

„Všichni jsme tu od toho a jdeme si za tím jediným cílem, a to je mistrovství světa. Je to ještě daleko, ale zároveň vlastně blízko,“ popisuje hokejový brankář Lukáš Dostál, který si vyzkoušel roli jedničky už na minulém šampionátu v Kanadě.

Nově rodící se tým reprezentace do dvaceti let se těší, že se mistrovství bude konat v Česku, zároveň bude muset ustát i s tím spojený tlak.

„Asi bychom si neměli moc připouštět, že je to domácí turnaj, a jít do toho s chladnou hlavou. Uděláme všechno pro úspěch, i když každý ví, že skupina, která tam je, je smrtící,“ připomíná asistent reprezentačního trenéra Aleš Krátoška.

Mladí čeští hokejisté narazí ve skupině na oba zámořské favority Spojené státy i Kanadu a také na Rusko. Jejich čtvrtým soupeřem pak bude Německo.

Jan Kodet Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme