Hlavní opory reprezentace do 20 let zatím na šampionátu tápou. ‚Nesmíme na to myslet,‘ říká Kaut
Martin Nečas, Martin Kaut nebo Filip Zadina. První dva hokejisté už zkušenosti se zámořskou NHL mají, poslední zmiňovaný byl letošní šestkou draftu. Na světovém šampionátu hráčů do 20 let se ale všichni tři útočníci zatím spíše hledají. A jinak tomu nebylo ani při posledním utkání s Kanadou, který český tým prohrál 1:5.
„Přál bych si, aby kluci dali víc branek a pomohli nám. Za všechno hovoří čísla a ty nám teď nepomáhají. Bojujeme, hrajeme urputně, blokujeme střely, hrajeme zodpovědně v obranném pásmu. V určitých fázích samozřejmě jsme pod tlakem. Ale abychom vyhráli, potřebujeme góly,“ říká pro Radiožurnál trenér českých hokejistů Václav Varaďa.
Hlavní opory reprezentace do 20 let zatím na šampionátu tápou. ‚Nesmíme na to myslet,‘ říká Kaut
Dobře ví, v čem jeho svěřenci zatím v Kanadě tápou. Čeští reprezentanti vstřelili ve třech odehraných zápasech pouze čtyři góly, z toho dva hned v úvodním vítězném duelu se Švýcarskem.
Že to je málo, si uvědomuje i útočník Martin Nečas. „Těžko se s tím vyhrává. Třeba minulý rok nás vždycky nakopla přesilovka. Musíme si teď odpočinout, podívat se na to. Teď už nám nezbývá nic jiného než vyhrát,“ vyhlíží už nadcházející duel devatenáctiletý centr.
Hokejisté do 20 let na mistrovství světa nestačili na dalšího favorita, Kanadě podlehli 1:5
Číst článek
Česká dvacítka se v posledním utkání ve skupině utká s Dánskem a vedle Nečase nebo Zadiny by tým za postupem do čtvrtfinále měl táhnout i útočník Colorada Martin Kaut. Ani ten zatím v Kanadě nepředvedl vše, co umí. Skepsi ale nepropadá.
„Na tohle prostě nesmíme myslet. Je to turnaj, který je o čtvrtfinále. Tam se buď udělá úspěch, nebo ne. Teď zregenerujeme, podíváme se na videu na nějaké chyby a půjdeme proti Dánům vyhrát,“ potvrzuje Martin Kaut, že čeští reprezentanti proti outsiderovi skupiny nemyslí na nic jiného než na vítězství.
K postupu do další fáze turnaje výběru trenéra Varadi bude stačit i případný bod. Utkání českých hokejistů s Dánskem začne v pondělí ve 22.00.