‚Je to klíčový element celé hry.‘ Hokejisté pilují pod Reichelovým dohledem buly

Čeští hokejisté mají za sebou jeden zápas a šest tréninků pod novým vedením. Miloš Říha a jeho kolegové se snaží pracovat v přípravě s týmem na detailech. Hodně času tráví například pod dohledem asistenta Roberta Reichla nácvikem buly.

Helsinky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Reichel jako asistent reprezentačního kouče Miloše Říhy. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Chci se tomu věnovat. Budeme se tomu věnovat na každé akci a věřím, že se v tom centři budou zlepšovat,“ říká asistent trenéra Říhy a v minulosti excelentní centr Robert Reichel.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Buly je klíčový element celé hry.‘ Hokejisté pilují pod Reichelovým dohledem vhazování

Právě on má na starosti nácvik vhazování a hráči si jeho rady na tréninku berou velmi k srdci.

„Má samozřejmě spoustu zkušeností, takže nám je může předat a já jsem za to jedině rád. Buly je dnes obrovská součást hry. Přesně se teď stalo, že jsem ho prohrál, oni pak vystřelili a dali gól, takže to může ovlivnit celý zápas. Čas, který strávíte na tréninku tím, že to pilujete, vám samozřejmě může jedině pomoct,“ uvědomuje si Roman Horák.

Oslabení před zápasem s Finy, hokejový tým opouští kvůli zranění Kovář a Mozík

Číst článek

Český útočník připomněl moment z utkání se Švédskem, kdy ve druhé třetině prohrál souboj na buly v obranné třetině a soupeř následně dal vedoucí branku. A právě tenhle okamžik se stal námětem pro další pilování postavení hráčů při vhazování.

„To buly vyhrál, ale tak nešťastně, že si puk kopnul naproti a Švéd ho rozehrál. Buly je klíčový element celé hry a každý detail, ať už je to položení hokejky, postavení nohou nebo skrčení nohou, je důležitý. Budeme se tomu pořád věnovat a věřím, že každý detail nám v turnaji, který bude v květnu, pomůže,“ dívá se k vrcholu sezony mistrovství světa Robert Reichel.

Trénink detailů hry ale může přinést ovoce už v sobotu, kdy národní tým nastoupí na Karjala Cupu od 16.30 proti Finsku.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme