První trénink pod novým trenérem. ‚Kluci k tomu přistoupili výborně,‘ chválí kouč reprezentace Říha

Poprvé vedl trénink české hokejové reprezentace Miloš Říha. Na soustředění v jeho rodném Přerově se mu hlásilo pětatřicet hráčů. V příštích pěti dnech budou zlepšovat fyzickou kondici, nacvičovat herní situace a sehrají jeden zápas.

Přerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Říha. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

„Byl to takový první trénink. Měli jsme to rozdělené na útočníky a obránce a pak jsme měli jedno cvičení, takže těžko takhle na začátku něco říct. Myslím, že už budeme trochu nacvičovat nějaký systém, abychom věděli, jak budeme hrát, a to určitě uvidíme během kempu,“ říká mladá naděje českého hokeje Martin Nečas o začátku přípravy s novým trenérem české reprezentace Milošem Říhou.

Měl jsem možnost hrát s těmi nejlepšími, vzpomíná na NHL Vrbata. Kariéru ukončil i kvůli rodině

Číst článek

„Na první den už jsem se samozřejmě těšil, kluci asi trošku méně, když viděli program. Ale přistoupili k tomu výborně, takže je to pro mě pohoda,“ neskrýval spokojenost Miloš Říha.

Za vrchol své dosavadní hokejové kariéry první trénink s českým týmem ale Říha nepovažuje.

„Životní trénink byl první, kdy jsem nastoupil před mužstvo jako trenér. Tohle je myslím už rutina. Snažím se sledovat hráče, jak to zvládají a jestli to zvládají i psychicky,“ řekl Říha.

Čeští hokejisté budou v Přerově trénovat dvakrát denně. Ve čtvrtek od pěti odpoledne sehrají utkání, pro které vytvoří Miloš Říha dva týmy.

„Původně jsem to měl napsané jako Čechy a Morava, aby to mělo trošku náboj, ale uvidíme. Spousta hráčů se nám omluvila, takže uvidíme, jak nám to bude sedět,“ řekl Říha.

Ostrý vstup do sezony čeká českou reprezentaci až v listopadu na turnaji Karjala Cup.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme