Už jsem pochopil, že je čas se vrátit, říká Polák. Dohrání sezony NHL by se nejradši vyhnul

Posledních 14 sezon strávil v NHL, kde odehrál téměř 900 utkání. Hokejový obránce a někdejší reprezentant Roman Polák si v nové sezoně zahraje českou extraligu. Odchovanec Vítkovic se z Dallasu vrátí právě do svého mateřského klubu.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Polák ještě v dresu Toronta. | Zdroj: Reuters

„Myslím, že je to tu složené velmi dobře. Přišel jsem já, takže je to super,“ rozesmál se známý vtipálek a tvrďák Roman Polák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už jsem pochopil, že je čas se vrátit, říká Polák. Dohrání sezony NHL by se nejradši vyhnul

I po několika těžkých zraněních kotníku dostával v NHL stále nabídky a ani tentokrát se ještě nemusel do Vítkovic vracet. Ale přechod dcery do české školy sehrál zásadní roli.

„Byla to nejen hokejová stránka, ale i ta rodinná. Už jsem trochu pochopil, že je možná čas se vrátit. Teď na to přišlo bohužel takhle špatně, že je situace trochu jiná, ale i tak jsme se už s manželkou rozhodli, že nebudu dál pokračovat v NHL a že zůstaneme doma,“ říká Polák.

Jinou situací myslí Polák hlavně koronavirovou stopku pro NHL. A navíc nejistotu, jestli se bude muset na play-off ještě vracet do NHL.

„Jsem tam samozřejmě vázaný smlouvou a mám tam nějaké povinnosti a ty se musí splnit. Jestli se tam budu muset vracet, tak se vrátím, dohraju to a pak nastoupím rovnou tady ve Vítkovicích.“

Jenže vracet se po tak dlouhé pauze a ještě do izolace někam do hotelu bez rodiny, to se Polákovi moc nechce.

Polák se po dlouhých letech v zámoří vrátí do extraligy. Zkušený obránce se dohodl s Vítkovicemi

Číst článek

„Vůbec si to nedovedu ani nechci představit. Ta představa mě až děsí. Přeci jen jsem starší ročník, takže mi to trochu trvá. Příprava je delší, specifická a tohle je takové vězení a čas na přípravu není takový, takže hrozí různá zranění,“ vysvětluje Polák.

Letní play-off v NHL nedává hráčům většinou smysl a Polák, protože od příští sezony v NHL nechce působit, tak může bez rozpaků říct, co si myslí.

„Co se týče hráčů, tak to myslím smysl moc nedává. Jestli je to formátem 24 týmů a další ročník začne až někdy v lednu, tak budou mít kluci, co se do toho ‚play-off‘ nedostanou, asi deset měsíců pauzu. A ostatní kluci budou mít pauzu třeba jen šest týdnů,“ říká Polák.

Ať už to bude jakkoliv, od září ve počítají se zkušeným obráncem v extraligových Vítkovicích.

David Procházka, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme