Jágrova asistence Rytířům nestačila. Hokejisté Sparty porazili Kladno za rekordní divácké účasti

Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 10. kola extraligy Kladno přesvědčivě 6:2. Pražané před rekordní návštěvou na extraligovém utkání hraném v hale, kterou vytvořilo 17 220 diváků, vedli po 24 minutách 3:0 a po třetí výhře za sebou zvýšili vedení v tabulce na šest bodů. Rytíři přišli o třízápasovou bodovou sérii, hrající majitel klubu Jaromír Jágr zaznamenal asistenci.

Praha (Aktualizováno: 22:45 13. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta si před vyprodaným hledištěm O2 areny už po 80 sekundách zahrála přesilovku. Přestože ji nevyužila, udeřila nedlouho po jejím skončení. Po přečíslení tři na dva vypálil z kruhu Říčka, brankář Godla vytěsnil puk jen do dojíždějícího Kudrny a od něho se odrazil do branky. Jak si ověřili sudí u videa, stalo se tak v souladu s pravidly.

Jedině s nohama jako před dvaceti lety, řekl Jágr k případné účasti v reprezentaci

Ve 13. minutě využil Zikmundova zaváhání Sukeľ, pohotově zakončil z prostoru mezi kruhy, jenže Godla byl pozorný a zasáhl betonem. Na druhé straně se nenechal překvapit ani Sedláček, na něhož nevyzrál Machač.

Zkraje druhé třetiny dohrávali Pražané přesilovku, ale měli sami starosti v obraně, když se až před Sedláčka dostal Strnad, stavem však nepohnul. Jenže sotva bylo Kladno v pěti, provinil se proti pravidlům Barinka. Po necelé minutě využil početní výhodu Forman, jenž byl na konci povedené souhry Pecha s Růžičkou.

Navíc 72 sekund poté využil nepřesné rozehrávky Kladna Řepík, který zachytil puk těsně za útočnou modrou čárou, vjel do pásma a precizní střelou do horního růžku zvýšil už na 3:0. Krátce před polovinou zápasu odmazal nulu na kontě hostů Zikmund, který dostal puk za čáru poté, co objel branku. I v tomto případě potvrdilo úspěšný zásah video.

Pražané ale nenechali Rytíře nadechnout, neboť odpověděli už o 13 sekund později gólem Buchteleho. Ve 36. minutě názorně předvedl svou hokejovou genialitu Jágr, když se rychlým manévrem zbavil jednoho z branících soupeřů, předložil kotouč Melkovi a ten nezaváhal - 4:2.

„Jde jenom o to, abychom si přenesli lepší formu do dalších zápasů, které jsou pro nás klíčové, protože hrajeme proti týmům, které jsou vedle nás, jako je Zlín a Olomouc. Samozřejmě jsme chtěli dneska vyhrát, ale moc dobře víme, že zápasy v pátek a v neděli pro nás budou daleko důležitější,“ řekl novinářům Jágr, který si v duelu připsal asistenci.

Na začátku třetího dějství měli Rytíři po Kalinově faulu příležitost dostat se na dostřel jediného gólu. V přesilovce zavřeli sparťany před Sedláčkem, jehož ohrožovali především Jágr s Réwayem, domácí bek si však odpykal celý trest. Zvýšit mohl poté Tomášek, ale Godla mu sebral radost.

Ve 44. minutě už se nicméně prosadil po otočce Rousek, když dorážel nad ležícím Godlou a výrazně tak otupil elán a odhodlání Kladna porvat se o bodový zisk. Na konci 51. minuty ještě zvýraznil rozdíl ve skóre Sukeľ a domácí fanoušci mohli slavit další triumf „mexickými vlnami“. Jágr končil zápas na trestné lavici.

Hokejová Tipsport extraliga:

Dohrávka 10. kola:

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. A. Kudrna (Říčka, Sukeľ), 23. Forman (Pech, V. Růžička ml.), 24. Řepík, 30. Buchtele (Forman, Tomáš Dvořák), 44. Rousek (Košťálek, Polášek), 51. Sukeľ (Říčka) - 30. Zikmund (Kehar), 36. Melka (Jágr, Austin). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 17 220 (vyprodáno).

Předehrávka 21. kola:

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 5:4 (3:0, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Šlahař (Honejsek, Herman), 17. Honejsek (Herman, Šlahař), 20. Kubiš (J. Ondráček), 32. Dufek (Řezníček), 33. Claireaux (J. Ondráček, Kubiš) - 21. P. Holík (Svačina), 28. P. Holík (Svačina, Zaťovič), 33. J. Hruška (Orsava, Lev), 55. J. Hruška (Plekanec, Pyrochta). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 5507.