Brno nadělilo Karlovým Varům 9 gólů, Plzeň drží třetí místo po výhře v nájezdech nad Mladou Boleslaví

Hokejisté Brna porazili v utkání 32. kola Tipsport extraligy Karlovy Vary 9:1. Američan Peter Mueller si v dresu Komety připsal hattrick, na další tři branky zároveň přihrál. Plzeň porazila v přímém souboji o třetí místo Mladou Boleslav 3:2 po nájezdech. Výhru slaví i Liberec, Vítkovice, Sparta a po prodloužení i Olomouc.

Plzeň (Aktualizováno: 21:25 30. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno - Karlovy Vary 9:1

Brněnští hokejisté rozstříleli na domácím ledě Karlovy Vary. Chvíli po polovině zápasu vedla Kometa už 6:0, třikrát se trefil Mueller, po jedné brance přidali Orsava, Rákos a Zaťovič (s nahrávkou amerického útočníka Muellera). Domácím se podařilo snížit brankou Rachůnka. Ve třetí třetině už hru opět kontrolovalo Brno. Trefili se Plekanec s Vincourem (po asistencích Muellera) a chvíli po nich i Baranka. Kometa dosáhla na rekordní výhru tohoto ročníku, o osm branek vyhrály právě jen Karlovy Vary (8:0 proti Pardubicím).

„Takové zápasy se nestávají často. Nemluvím jen o sobě, ale o celém týmu, všichni hráli výborně. Bavili jsme se hokejem. Je to skvělý způsob, jakým zakončit rok před domácím publikem,“ řekl Radiožurnálu hráč zápasu Mueller

Plzeň - Ml. Boleslav 3:2 po sn.

Souboj o třetí místo svedl proti sobě Plzeň s Mladou Boleslaví. Všechny branky v základní části padly už v první třetině. Domácí dvakrát vedli po gólech Straky a Indráka, za hostující srovnávali Skalický s Pláňkem. Vyrovnaný zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli na domácí straně úspěšní Gulaš a v závěrečné sedmé sérii Němec, z hostů pouze Zbořil.

Liberec - Zlín 2:1

Liberec natáhl vítěznou sérii na pět utkání v řadě. Proti Zlínu však od první třetiny prohrával, hosty poslal do vedení Šlahař. Loňský vicemistr v druhé části otočil vývoj zápasu, obě branky Severočechů vstřelil Vlach.

Kladno - Olomouc 3:4 v prod.

Kladno, hrající stále bez zraněného Jágra, podlehlo Olomouci až v prodloužení. Domácí Rytíři přitom hráli od prvního dějství s dvoubrankovým náskokem po trefách O´Donnella a Kauta. Olomouc ještě před druhou přestávkou snížila díky veteránu Irglovi, v třetí třetině se stav vyrovnal díky gólům kladenského Strnada a dvěma olomouckého Ondruška. Vítěznou branku hostí dal 25 vteřin po začátku prodloužení z přesilovky Klimek.

Pardubice - Vítkovice 2:4

Zápas 14. s 12. týmem soutěže vyhrály Vítkovice. Domácí přitom na bránu soupeře vyslali 48 střel, úspěšný ale byl jen Mandát a Harju. Hostům vystřelili důležitou výhru dvougólový střelec Roman, Krenželok a Werbik.

Sparta - Litvínov 8:4

Pražané dokázali odčinit dvě porážky s Brnem a Hradcem Králové výhrou nad Litvínovem. V souboji týmů, které se příští víkend střetnou v rámci utkání pod širým nebem v německých Drážďanech, přitom vedli ve druhé třetině hosté. Sparta však slepenými brankami Řepíka a Pecha otočila. Gólově bohatou závěrečnou periodu pak ovládli taktéž domácí, kteří zůstávají dva body za extraligovými lídry z Liberce.

32. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Mueller (P. Holík), 18. Orsava (Svozil, J. Hruška), 21. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 26. Rákos (J. Hruška, Orsava), 28. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 31. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 45. Plekanec (Mueller), 49. Vincour (Mueller, O. Němec), 50. Baranka (Orsava) - 32. T. Rachůnek (Flek, Plutnar). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:2 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. P. Straka (Eberle, Kodýtek), 16. Indrák (Rob, Kracík), rozhodující sam. nájezd V. Němec - 14. Skalický (Dlapa, Klepiš), 17. Pláněk (Skalický, Klepiš). Rozhodčí: Bejček, Hradil - Gerát, Jelínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5826.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. J. Vlach (Průžek, A. Najman), 29. J. Vlach (Průžek) - 9. Šlahař. Rozhodčí: Hodek, Veselý - Kajínek, Rampír. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Rytíři Kladno - HC Olomouc 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. O'Donnell (B. Nash, Hovorka), 15. T. Kaut (A. Lakos, O'Donnell), 53. J. Strnad (Redlich) - 39. Irgl (Dujsík, Olesz), 49. Ondrušek (Irgl), 58. Ondrušek (Jaroměřský, Nahodil), 61. Klimek (Irgl, Ondrušek). Rozhodčí: Kika, Mrkva - Hlavatý, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 3327.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Mandát (Svačina, Holland), 55. Harju (J. Zdráhal, J. Mikuš) - 4. O. Roman (T. Kubalík), 20. D. Krenželok (Roberts Bukarts), 37. Guman, 43. O. Roman (Roberts Bukarts, Trška). Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 8315.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 15. Košťálek (V. Růžička), 29. Řepík, 30. Pech (Košťálek), 40. Polášek (Tomášek), 50. Smejkal (Tomášek, Polášek), 51. T. Pšenička, 58. Pech (Říčka), 59. Řepík (Smejkal, Rousek) - 20. J. Říha (Baránek, Petružálek), 23. L. Kašpar (Jarůšek), 52. Petružálek (Jánošík), 55. F. Lukeš (Petružálek, M. Hanzl). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 12.351.

wei, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít