Kladno vybojovalo v Brně naději na udržení v extralize, vítězství slaví i Pardubice

Hokejisté posledního Kladna zvládli v 50. kole Tipsport extraligy zápas na ledě Komety Brno a po vítězství 2:1 ještě drží naději na udržení v extralize. Za záchranou ale nakročily i Pardubice, které vyhrály v Třinci 3:2, a Litvínov, který si poradil s Vítkovicemi poměrem 4:0. Sparta doma porazila Zlín 5:1. Mladá Boleslav udolala Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Olomouc uspěla na ledě Hradce Králové výsledkem 4:0. Plzeň porazila Liberec 4:2.

Brno (Aktualizováno: 19:59 1. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Zdroj: Profimedia

Úvod zápasu Kladna v Brně patřil domácím, kteří nasadili do hry tři juniory a dva dorostence. Gólová odměna za úvodní nápor přišla v osmé minutě, kdy se Mueller proháčkoval středem obrany a překonal Brízgalu, který na poslední chvíli po rozcvičení vystřídal zraněnou kladenskou jedničku Godlu.

Pátý trest pro Kometu Brno v sezoně. Klub dostal pokutu za chování fanoušků ve Varech a Zlíně

Kladno bylo blízko vyrovnání v přesilové hře, ale Jágrovu dorážku z bezprostřední blízkosti vychytal Vejmelka. Ten chytil i střelu Barinky a doložil tak pevnost a kompaktnost brněnské obrany.

Hosté hráli na přelomu první a druhé třetiny přesilovou hru, která i bez využití odstartovala jejich nápor a ofenzivu. Opět pálil nebezpečně Jágr, připojil se k němu Stach, ale Vejmelka byl vždy na místě. Brněnský gólman kapituloval až po dlouhém sólu O'Donnella z vlastního pásma v polovině základní hrací doby.

Šance se pak střídaly na obou stranách, u domácích měli gól na hokejkách Vincour a Holík, u Kladna Zikmund a Vampola.

Vzhledem k průběžným výsledkům Litvínova a Pardubic stálo Kladno před těžkým úkolem – odvézt si z Brna jakýkoliv bodový zisk. Jeho ofenzivu opět táhl Jágr, ale ani při jeho dalším pokusu Vejmelku nepřekonal.

Kladno ustálo tlak Komety v přesilovce a udeřilo po akci svého majitele, který nahrál Zikmundovi a jeho střela vymetla horní roh Vejmelkovy branky. Kometa hrála v dalším průběhu dvě přesilovky, jenže domácím stála v cestě kladenská bojovnost. Díky svému nasazení ustáli Středočeši i pokus Brna o vyrovnání během závěrečné power play.

Uspěly i Pardubice a Litvínov

Hokejisté Pardubic zvítězili na ledě mistrovského Třince 3:2, a dvě utkání před koncem základní části si tak udrželi před posledním Kladnem tříbodový náskok. Pro Východočechy je to už šesté venkovní vítězství v řadě. O góly Pardubic se postarali Patrik Poulíček, Radoslav Tybor a Michal Vondrka.

Hokejový Liberec pošesté ovládl základní část extraligy. ‚Ještě nás čeká kus práce,‘ tuší Musil

Litvínov zvládl důležitý záchranářský souboj proti Vítkovicím, které doma porazil 4:0. Severočeský tým se díky přesvědčivé výhře dostal na metu 60 bodů, stejně má jejich nedělní soupeř a Pardubice.

Sparta napravila porážku na ledě posledního Kladna z minulého kola, když doma porazila Zlín 5:1. Pro Zlín to byla pátá porážka z posledních šesti zápasů, přesto má jistou účast v předkole play-off.

Olomouc vyhrála na ledě Hradce Králové 4:0. Hanáci dokázali proti Hradci podruhé v řadě uhájit čisté konto. I díky dvěma trefám Jana Knotka se tak Olomouc dostala před Hradec v tabulce.

Mladá Boleslav díky hattricku Žigy Jegliče přetlačila v prodloužení Karlovy Vary. Domácí přitom ještě ve třetí třetině prohrávali 1:3, pak ale dokázali vyrovnat a přesně po dvou minutách hry v prodlužení rozhodl svou třetí brankou Jeglič.

Vedoucí Liberec, který už nemůže o vítězství v základní části přijít, padl na ledě Plzně 2:4. Domácí zvítězili především díky povedené druhé třetiny, během níž nastříleli Liberci tři góly.

50. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. M. Stránský (P. Vrána, Martin Růžička), 53. Martin Růžička (P. Vrána, Kundrátek) - 24. Poulíček (Zacharčuk, J. Mikuš), 33. Tybor (R. Kousal), 46. Vondrka (R. Kousal, Tybor). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc Zacharčuk (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5065.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Mueller (P. Holík, Zaťovič) - 31. O'Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr, Stach). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Bryška, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Moravčík (V. Hübl), 28. Jarůšek (Hedberg, Mahbod), 52. Mahbod (Jarůšek, J. Říha), 54. Jarůšek (Hedberg, Mahbod). Rozhodčí: Pražák, Stano (SR) - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5756.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Řepík (Rousek, Sukeľ), 25. Dvořáček (Košťálek), 31. Forman, 37. Řepík (Sukeľ, T. Pavelka), 46. Smejkal (Kvapil, T. Pavelka) - 49. Gazda (Claireaux). Rozhodčí: Bejček, Pešina - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4, navíc Kašík (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 9120.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. J. Knotek (Škůrek, P. Musil), 25. J. Knotek (Ostřížek), 31. Nahodil (Klimek, Irgl), 60. Handl (Klimek, Irgl). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Ganger, Klouček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 4288.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:3 po prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Jeglič (D. Šťastný, Fillman), 50. Jeglič (Ševc, Skalický), 57. A. Zbořil (Klepiš), 62. Jeglič (Pláněk, A. Zbořil) - 4. T. Rachůnek (Eminger), 30. V. Polák (Kohout, Černoch), 34. Stříteský (Koblasa, O. Beránek). Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:9 navíc A. Zbořil a Skalický (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3689.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Rob (Kaňák), 31. Jank (M. Heřman, Rob), 37. Gulaš (Jánošík), 59. Mertl - 12. L. Hudáček (Birner), 58. Šmíd. Rozhodčí: Kika, R. Svoboda - Pešek, Malý. Vyloučení: 8:8, navíc Jánošík - A. Musil oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6042.

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít