Mladá Boleslav udolala na svém ledě po nájezdech Litvínov a zůstává v čele extraligy

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. kole extraligy Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech a udrželi se v čele soutěže. Pardubice po obratu porazily 2:1 Karlovy Vary. Plzeň si doma poradila 4:2 s Hradcem Králové, stejným poměrem zdolala i Olomouc Zlín. České Budějovice uspěly 4:1 v Brně. Třinec si zastřílel proti Liberci a porazil ho 7:2. Sparta zvítězila nad Vítkovicemi 3:1.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Jan Dufek z Mladé Boleslavi, Uvis Janis Balinskis z Litvínova a brankář Denis Godla z Litvínova | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

Boleslav si vytvořila úvodní tlak v prvních dvou přesilových hrách, ale brankář Godla všechny ataky ve spolupráci se svými obránci dokázal ustát. Hosté zahrozili pouze po nástřelu Hübla, když si puk po odrazu od zadního mantinelu málem srazil za svá záda gólman Krošelj.

Král nechá o své budoucnosti rozhodnout výkonný výbor, informace o spolupráci s StB odmítá

Druhá šance Viktora Hübla už ale v 18. minutě skončila gólem. Zkušený forvard se dostal k puku na pravém kruh, zamířil přesně a připsal si premiérový gól v sezoně. Třiačtyřicetiletý útočník tak skóroval ve 24. ročníku nejvyšší domácí soutěže v řadě.

Bruslaři se dočkali vyrovnání minutu po návratu z kabin, když střelu obránce Pláňka ještě tečoval před Godlou bránící Irving. Ve 28. minutě se pět minut zkoumalo video po střele Bičevskise, ale ani videorozhodčí puk za brankovou čarou neviděl.

Skóre se opět měnilo ve 33. minutě, když se na brankovišti prosadil Lunter. Mladá Boleslav pak ubránila půlminutové dvojnásobní oslabení a v pokračující klasické výhodě Litvínova jel domácí Najman na Godlu, slovenský brankář ale jeho šanci pokryl pravým betonem. Nakonec se ale přeci jenom radovala Verva, když se těsně po skončení početní výhody trefil přesně bek Balinskis.

Ve třetí třetině měl dvě velké šance hostující Pospíšil, ale dvakrát si vylámal zuby na domácím gólmanovi. Středočeši se tlačiliza vítězným gólem v závěru, ale v normální hrací době rozhodnout nedokázali. Nevyužili ani přesilovku v prodloužení.

Vítěze zápasu tak určily nájezdy.Na straně domácích uspěli Kousal a se štěstím Šťastný, za hosty pouze Estephan.

9. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:2 po sam. náj, (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Pláněk (Kelemen), 33. Lunter (P. Kousal, O. Najman), rozhodujííc nájezd D. Šťastný - 18. V. Hübl (P. Straka, F. Lukeš), 39. Balinskis (V. Hübl). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2768.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. F. Přikryl (Malát, Bulíř), 25. Dzierkals (Čerešňák), 35. Kantner, 60. Schleiss - 19. Cingel (Perret), 35. F. Pavlík (Blain). Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabeí: 0:1. Diváci: 2429.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. O. Rohlík (Anděl), 47. Říčka (Robertson, Cienciala) - 4. Hladonik (T. Havlín, Flek). Rozhodčí: Horák, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7102.

HC Kometa Brno - Motor České Budějovice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 37. Zaťovič (Roth, P. Holík) - 5. Šenkeřík (Abdul, Pech), 6. Valský (Šenkeřík, Piskáček), 43. Šenkeřík (Gulaš). 55. Gulaš (M. Hanzl). Rozhodčí: Hejduk, J. Ondráček - Kis, Zika. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 6921.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Marinčin (A. Nestrašil), 24. Martin Růžička z tr. střílení, 28. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 31. Marcinko (Hrňa, Šedivý), 36. Martin Růžička (Hrňa), 46. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 50. A. Nestrašil (M. Kovařčík) - 12. Záborský (Filippi), 37. Ordoš (Najman). Rozhodčí: R. Šír, Vrba – Gerát, Hynek. Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3396.

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Kucsera (D. Krejčí), 24. Řezníček (Kunc, J. Káňa), 34. J. Knotek (V. Burian, Švrček), 43. Ondrušek (D. Krejčí, J. Káňa) - 12. M. Novotný, 55. P. Trška (T. Mikúš, Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pilný - Axman, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5114.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Buchtele (Z. Doležal), 9. Řepík (E. Thorell, Polášek), 59. Sobotka (Chlapík) - 10. Flick (Gewiese). Rozhodčí: Lacina, Sýkora - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 5317.