Nosek přispěl prvním gólem v zápase k výhře Golden Knights nad Blues. Pastrňák si v NHL připsal asistenci

Hokejový útočník Tomáš Nosek pomohl v pondělním programu NHL gólem k výhře Vegas 6:1 v St. Louis. Nahrávka Davida Pastrňáka k vítězství Bostonu nevedla. Bruins i přes 29 zásahů Daniela Vladaře prohráli s Philadelphií 2:3 v prodloužení.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Nick Holden gratuluje Tomáši Noskovi ke gólu

Obránce Nick Holden gratuluje Tomáši Noskovi ke gólu | Foto: Jeff Curry | Zdroj: Reuters/USA TODAY Sports

Hráči Vegas rozhodli o výhře nad St. Louis ve druhé třetině, kdy vstřelili čtyři góly. První branku zápasu zařídil v 8. minutě šikovnou tečí Nosek. Pardubický odchovanec bodoval ve třetím zápase v řadě a z posledních jedenácti duelů má deset kanadských bodů.

Rozhodující fáze zápasu přišla mezi 27. a 29. minutou, kdy Golden Knights vstřelili tři góly v rozmezí 119 sekund a odskočili Blues na 5:1.

Boston podlehl Philadelphii 2:3 v prodloužení a prohrál s Flyers poprvé v sezoně. David Pastrňák v přesilové hře na začátku druhé třetiny asistoval Patrici Bergeronovi u vedoucí branky Bruins.

Český kanonýr nastřelil od levého mantinelu kotouč do předbrankového prostoru a Bergeron pohotovou tečí překonal Briana Elliotta. Philadelphia díky gólu Seana Couturiera srovnala a v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Flyers Travis Sanheim.

Výsledky NHL:

Montreal - Edmonton 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 42. J. Anderson, 46. Tatar, 65. E. Staal – 20. D. Shore, 40. Nurse. Střely na branku: 32:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Perry, 3. S. Weber (všichni Montreal).

St. Louis - Vegas 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
Branky: 18. Bozak – 13. a 28. Martinez, 7. Nosek, 28. W. Carrier, 30. Marchessault, 33. Hague. Střely na branku: 32:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Lehner, 3. W. Carrier (všichni Vegas).

Minnesota - Colorado 4:5 (1:0, 0:4, 3:1)
Branky: 9. Hartman, 44. Bjugstad, 50. Marcus Johansson, 60. Fiala – 21. MacKinnon, 22. Burakovsky, 36. Saad, 38. Compher, 48. Landeskog. Střely na branku: 25:36. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Girard, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Hartman (Minnesota).

Boston - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Kuhlman, 21. Bergeron (Pastrňák) – 11. Konecny, 47. Couturier, 64. Sanheim. Střely na branku: 29:32. Dan Vladař odchytal za Boston 62 minut a 55 sekund, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sanheim, 2. Elliott (oba Philadelphie), 3. Bergeron (Boston).

Winnipeg - Ottawa 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky: 3. a 29. Dubois, 25. Lowry, 37. Connor – 25. Dzingel, 51. Norris, 57. Connor Brown. Střely na branku: 46:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Copp (oba Winnipeg), 3. Dzingel (Ottawa).

Calgary - Toronto 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky: 45. a 51. Backlund, 39. Mangiapane – 28. a 51. Matthews, 24. Spezza, 48. Simmonds, 53. Tavares. Střely na branku: 29:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. R. Andersson (Calgary), 3. Tavares (Toronto).

Los Angeles - Arizona 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 17. Doughty, 43. Athanasiou – 3., 5. a 29. Bunting, 8. Brassard, 60. Dvorak. Střely na branku: 38:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bunting (Arizona), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Hill (Arizona).