Hokejisté Jihlavy vyhráli ve Zlíně po nájezdech, odpoutali se z posledního místa extraligy

Hokejisté Jihlavy už nejsou v extralize poslední. V dohrávce 18. kola vyhráli ve Zlíně 2:1 po samostatných nájezdech a na dno tabulky poslali Liberec.

Zlín (Aktualizováno: 20:55 31. 10. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dohrávce 18. kole hokejové extraligy se utkaly Zlín a Jihlava

V dohrávce 18. kole hokejové extraligy se utkaly Zlín a Jihlava | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Více než dvě třetiny se ve Zlíně čekalo na první gól. V dohrávce 18. kola hokejové extraligy vládli brankáři, hodně práce měl proti jihlavské Dukle především domácí Libor Kašík.

Inkasoval až na začátku 49. minuty po sólové akci Tomáše Čachotského, jenže o 61 sekund později přišel o čisté konto i hostující Jakub Škarek po dorážce Valacha Jakuba Šťastného.

Zápas došel až do samostatných nájezdů a v pěti sériích byl úspěšný jediný střelec – jihlavský Tomáš Kubalík. Dukla díky němu získala dva body a posunula se na 11. místo tabulky. Nechala za sebou Litvínov, Pardubice a Liberec. Severočeští vítězové posledních dvou základních částí soutěže jsou aktuálně poslední.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 31. 10. 2017)
14. Liberec 17 5 2 1 9 32:51 20

Aukro Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 50. D. Šťastný (Roberts Bukarts, Honejsek) - 49. Čachotský (Ulrych), rozhodující sam. nájezd T. Kubalík. Rozhodčí: Hodek, Bejček - Špůr, D. Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3029.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít