Hokejisté Liberce nastříleli Zlínu sedm branek, Třinec si poradil s Jihlavou

Debakl schytali hokejisté Zlína v zápase proti Liberci. Na jeho ledě prohráli 0:7. Třinec přehrál Jihlavu 4:1 a po dvou prohraných utkání naplno bodoval. Chomutov vyhrál na domácím ledě nad Pardubicemi 4:2. Sparta udolala Vítkovice po samostatných nájezdech 4:3. Mladá Boleslav si poradila s brněnskou Kometou 5:2 a Plzeň s Olomoucí 4:2. Hradec Králové zvítězil nad Litvínovem 7:3.

Liberec, Třinec (Aktualizováno: 20:52 21. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj hráčů Třince a Dukly Jihlava

Souboj hráčů Třince a Dukly Jihlava | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava 4:1

Třinec chtěl po dvou porážkách znovu naplno bodovat a na domácím ledě začal víc než dobře, když po první třetině díky jedné brance Vladimíra Draveckého a dvěma Martina Adamského vedl už 3:0.

V polovině druhé třetiny dokázal za hosty z Jihlavy snížit Vlastimil Dostálek. Z rychlé protiakce pak stvrdil třinecké vítězství 4:1 David Cienciala.

Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín 7:0

První branky se liberečtí diváci dočkali v Home Cradit aréně až necelých pět minut po začátku druhé třetiny. Zlínský Libor Kašík sice ještě vyrazil pokus Mária Bližňáka, ale přímo na Jana Ordoše, který se nemýlil.

Poté ale začala liberecká kanonáda. Postoupně se trefili Lukáš Jašek, Dominik Lakatoš, Mário Bližňák a na závěr ještě Ladislav Šmíd. Po Šmídově trefě ve druhé části byl nucen střídat brankář hostí Kašík.

Liberec ale s góly nepřestal ani ve třetí třetině. Na 6:0 zvyšoval Martin Bakoš a svou druhou branku v tomto zápase pak ještě přidal Lakatoš. Zlín tak odjíždí z Liberce s debaklem 0:7.

Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 4:2

Souboj mezi devátým a desátým začali lépe domácí Chomutovští. Ve dvanácté minutě dostal puk za Kacetlova záda Stanislav Dietz. Dvoubrankový rozdíl zařídil ještě v první třetině Jan Havel.

Na 3:0 zvyšoval ve druhé třetině Jiří Smejkal, následně sice Pardubice snížily zásluhou Martina Kauta, ale Chomutov následně znovu vedl o tři branky díky Vladimíru Růžičkovi. Na 2:4 z pohledu hostů upravil Rostislav Marosz.

HC Sparta – HC Vítkovice Ridera 4:3 po sam. nájezdech

Skóre otevřel v libeňské O2 aréně za hosty Marek Hrbas, který se z levého kruhu trefil proti svému bývalému týmu. Sparta dokázala vyrovnat po čtyřech minutách, když se trefil Jiří Černoch.

Do vedení poslal znovu Vítkovice po chybné rozehrávce Jakub Lev. Začátek třetí třetiny se pak protáhla o téměř půl hodiny, když se upravoval led před brankami. Sparta pak dokázala ve třetí části srovnat trefou Jana Švrčka. Vítkovice ale poslal vzápětí znovu do vedení Roman Szturc.

Sparta využila přesilovku půl minuty před koncem a od modré srovnal Zbyněk Michálek. Prodloužení vítěze neurčilo a tak se sešlo do samostatných nájezdů. V těch se rozhodlo až v desáté sérii, kdy bod navíc získala Sparta zásluhou Černocha.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 5:2

Roli favorita potvrdilo hostující Brno hned po dvou a půl minutě hry, když se přesně trefil Martin Dočkal. Za Boleslavské snižoval Jakub Klepiš a do konce třetiny se ještě domácí dostali do vedení díky Oldřichu Kotvanovi.

Ani ve druhé třetině Mladá Boleslav nezpomalila a vedla už o dvě branky trefou Dominika Pacovského, který zakončil přesně mezi Čiliakovy betony. Další trefu a vedení 4:1 zajistil Boleslavi Dominik Pacovský.

Čtyři minuty po začátku třetí části snižoval Marcel Haščák z Komety při početní výhodě. Tříbrankové vedení vrátil domácím Lukáš Pabiška. To si domácí udrželi a vyhráli 5:2.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:4

Vedoucí tým tabulky začal na olomouckém ledě víc než dobře. V 16. minutě ho poslal do vedení Nick Jones, když se trefil ranou z mezikruží. Minutu a osm sekund před koncem první části srovnal olomoucký Jan Eberle

Ve druhé třetině potvrdila svojí letošní výbornou formu plzeňská Škodovka, když se ujala vedení 3:1 po přesných střelách Tomáše Mertla a Milana Guláše.

Olomoučtí ještě tři minuty před koncem utkání zdramatizovali po trefě Tomáš Houdka. Klid a dvoubrankové vedení vrátil podruhé Plzni Mertl. Plzeň si tak výhrou 4:2 upevnila první místo v tabulce, o které ji už těžko někdo připraví.

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 7:3

Do vedení šli první Hradečtí při přesilové hře, kdy se prosadil Bedřich Köhler. Domácí pak ale jako by přestali hrát a Litvínov tak dokázal srovnat zásluhou Františka Gerháta.

Na začátku druhé třetiny se dostali do tempa opět domácí, kdy během deseti minut vsítili tři branky. Střelci byli Petr Koukal, Rudolf Červený a podruhé v zápase Köhler. Severočeši následně využili přesilovku a snížil na 2:4 Viktor Hübl. O tři branky vedli domácí opět přesnou střelou Koukala.

Poslední část opět přinesla víc než jeden gól. Litvínov sice prostřídal gólmany ale i tak se podařilo prosadit Lukáši Cingelovi. Na druhé straně pak po minutě odpověděl Michal Trávníček. Ani to ale nebyl konec střeleckého představení. To uzavřel až brankou na 7:3 Rudolf Červený.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 21. 1. 2018)