Hokejisté oplatili Slovákům porážku. Po obratu v Žilině vyhráli 2:1

Čeští hokejisté porazili v přípravném utkání v Žilině domácí Slovensko 2:1 a oplatili tak soupeři středeční porážku 0:2 z Třince.

Žilina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté oplatili Slovákům porážku z Třince.

Hokejisté oplatili Slovákům porážku z Třince. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Josefa Jandače sice prohrávali od 19. minuty po trefě Marka Zagrapana, ale ve druhé třetině otočili výsledek Pavel Musil a David Tomášek.

Český tým ukončil v součtu s minulou sezonou čekání na gól po 176 minutách a deseti vteřinách. V 62. vzájemném zápase se Slovenskem si připsal 41. výhru.

Další reprezentační akce v olympijské sezoně čeká Jandačův výběr od 8. do 12. listopadu, kdy se hraje turnaj Karjala ve Švédsku a Finsku.

Přípravný hokejový zápas v Žilině:
Slovensko - ČR 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. M. Zagrapan (Brejčák) - 31. P. Musil (Lenc), 37. Tomášek (Klok, M. Hanzl). Rozhodčí: Konc, Stano - Výleta, Tvrdoň (všichni SR). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3763.
Slovensko: Tomek - Černák, Brejčák, Čerešňák, Gernát, Holenda, Kotvan, Romančík, Michal Roman - Svitana, L. Hudáček, Nagy - A. Kudrna, Hovorka, Tybor - Macík, M. Zagrapan, Buc - Paulovič, Sukeľ, Koyš. Trenéři: Craig Ramsay, Michal Handzuš a Ľubomír Višňovský.
ČR: M. Svoboda - D. Sklenička, Šulák, Pyrochta, T. Dvořák, Němeček, Klok, Kalina - D. Kaše, P. Musil, Lenc - Indrák, Stach, P. Straka - M. Hanzl, Tomášek, Uher - V. Tomeček, Herman, Šťastný. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.