Hokejisté Plzně i Vítkovic rozdávali příděly, Liberec udolal Hradec po nájezdech

Hokejisté Vítkovic porazili v 27. kole extraligy Zlín 5:0 a po předchozí sérii tří porážek podruhé za sebou naplno bodovali. Berani naopak neuspěli poprvé po třech vítězstvích v řadě. Brankář Patrik Bartošák udržel poprvé v sezoně čisté konto. Výhru slavily také Plzeň, Sparta, Jihlava a Liberec.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští hokejisté

Plzeňští hokejisté | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Vítkovice - Zlín 5:0

Domácí otevřeli skóre ve dvanácté minutě. Kolouch našel mezi kruhy osamoceného Zdráhala, který si přehodil puk na bekhend a otevřel skóre. Šance na vyrovnání se naskytla hostům po vyloučeních Kloka a Slobody, ale ani 54 vteřin trvající výhodu pěti proti třem nevyužili. Ve druhé části zahrozil po spolupráci s Freibergsem zlínský kapitán Veselý. Pak se Berani ubránili při Fryšarově trestu a ve 28. minutě měl obrovskou šanci Okál, který ale v úniku na Bartošáka nevyzrál.

Hradec se dotáhl na tři body k čelu extraligy, Oceláři se vzdálili Kometě

Za pět minut udeřili opět domácí. Romanův první pokus z pravého kruhu ještě Kašík vyrazil, ale na následnou bekhendovou dorážku už nestačil. Za 113 vteřin pojistil náskok Vítkovic Lev, který doklepl puk za Kašíka po Barankově střele od modré čáry. Při vyloučeních Sedláčka a Valenty se skóre neměnilo, přestože domácí hráli i 19 vteřin v pěti proti třem.

Na přelomu druhé a třetí části přečkal Zlín oslabení i při Fořtově trestu, ale ve 45. minutě zvýšil svou druhou trefou v utkání Lev. Za brankou získal puk, využil Kašíkova podklouznutí a zasunul puk bekhendem u levé tyče. Výsledek ještě dovršil v 50. minutě tvrdou ránou bek Sloboda.

Plzeň - Litvínov 5:1

Hokejisté Plzně porazili ve 27. extraligovém kole Litvínov 5:1 a prodloužili svoji bodovou sérii na deset utkání. O výhře rozhodli Západočeši třemi brankami v první třetině, hosté v ofenzivně laděném souboji neproměňovali gólové příležitosti a prohráli již třetí z posledních čtyř zápasů. V plzeňském dresu se blýskl brankou a dvěma asistencemi útočník Miroslav Indrák.

Liberec - Hr. Králové 5:4 po nájezdech

Liberce díky výhře nad Hradcem Králové 5:4 po samostatných nájezdech zabodoval po dvou utkáních, v nichž vyšel naprázdno. Bílí Tygři tak potvrdili, že se jim na Mountfield na domácím ledě daří, když s ním pod Ještědem naposledy prohráli před čtyřmi lety a porazili ho podeváté v řadě.

Dnešní úspěch se ale nerodil snadno, neboť Královéhradečtí dokázali v utkání vymazat tříbrankové manko. Liberec vedl v čase 5:36 už 3:0 a ještě po 36 odehraných minutách 4:1. Liberci však v samostatných nájezdech vystřelil výhru útočník Tyler Redenbach.

Pardubice - Sparta 1:4

Pražané uspěli na ledě Dynama pošesté za sebou, když vyrovnaný duel rozhodli třemi góly v posledních 11 minutách. Dva body za gól a asistenci si připsal kapitán vítězů Jaroslav Hlinka. Sparta poskočila na sedmou příčku.

Žádní jiní soupeři se v extralize nestřetli vícekrát než Pardubice se Spartou, tradiční kluby dnes sehrály 250. vzájemný zápas. Sváteční duel měl ten správný říz, ale dlouho mu scházela branka. V první třetině nejvíce zaujala férová rvačka bez rukavic mezi Cardwellem a Uherem. V ostře vedeném boji se na první branku čekalo až do 32. minuty, kdy se v přesilovce z mezikruží trefil Forman.

Sparta poměrně bez obtíží držela těsný náskok až do 45. minuty, kdy zpoza branky vyjel Rolinek a kotouč dokázal propasírovat do branky. Od té chvíle se střídaly šance na obou stranách a úspěšní byli tentokrát hosté, když z kruhu přesně vypálil Kudrna. Dynamo mohlo rychle srovnat, jenže osamocený Trončinský trefil jen beton Aittokallia a Sparta trestala. Přečíslení v 55. minutě gólově zakončil Jarůšek a nasměroval Spartu ke třem bodům. Razítko na výsledek dal minutu před koncem Hlinka.

Jihlava - Mladá Boleslav 3:0

Dukla vtěsnala všechny své zásahy do druhé třetiny, dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Adam Zeman. Čisté konto vychytal díky 25 úspěšným zákrokům gólman Lars Volden. Nováček mezi elitou zůstává i přes vítězství na posledním místě tabulky, ale snížil manko na Litvínov na dva body. Jihlava bojuje s marodkou, proto nasadila do zápasu v krátké době už třetí posilu zapůjčenou z prvoligových Českých Budějovic.

Diváci se branek dočkali až po přestávce. Čachotský na pravém křídle obešel dva protihráče a před prázdnou bránu předložil kotouč Zemanovi, který poslal Duklu do vedení. Poprvé od návratu do extraligy si Dukla v jednom zápase dokázala vytvořit tříbrankový náskok. O třetí branku v síti hostí se ve 37. minutě postaral proměněným nájezdem ve vlastním oslabení Tomáš Kubalík, který střelou na lapačku překonal Růžičku.

Jihlava do poslední třetiny začala bránit už od středního pásma a spoléhala na brejky. Hosté se nedokázali dostat k ohrožení Voldenovy branky. Navíc na konci 47. minuty utnul i poslední naděje hostí na zvrat obránce Říha, který za vražení Kubalíka na hrazení inkasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 1. 12. 2017)
14. Jihlava 26 6 4 3 13 55:70 29

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Rolinek (P. Sýkora) - 32. Forman (Z. Michálek, J. Hlinka), 50. A. Kudrna (Smejkal), 55. Jarůšek (P. Vrána, Říčka), 59. J. Hlinka (Kumstát). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Barvíř, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Cardwell - Uher oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8560.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Indrák (Gulaš, Kratěna), 16. Mertl (Indrák, Kratěna), 17. J. Kindl (Kracík), 22. P. Straka (M. Chalupa), 32. Jones (Indrák, Stach) - 10. Vandas (L. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc K. Pilař 5 min. a do konce utkání, Jurčík 10 min. (oba Litvínov). Využití: 2:0. Diváci: 6606.

HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. A. Zeman (Čachotský), 29. A. Zeman (Čachotský), 37. T. Kubalík (Skořepa, D. Kajínek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc J. Říha (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4121.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Ordoš (P. Jelínek), 4. P. Jelínek (Kvapil, Ordoš), 6. Kvapil (Bakoš), 36. Jánošík, rozhodující sam. nájezd Redenbach - 17. Cingel (Graňák), 37. Cingel, 39. Červený (Jaroslav Bednář, Koukal), 43. Cibulskis (Červený, Cingel). Rozhodčí: Hradil, M. Sýkora - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4794.

HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera), 33. O. Roman (D. Květoň), 35. Lev (Baranka, Bartovič), 45. Lev (Klok), 50. Sloboda (T. Jáchym, Kurovský). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Tomi (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5958.