Hokejisté Plzně i Vítkovic vysoko vyhráli, Liberec podlehl Zlínu

Plzeň porazila vysoko Olomouc 6:0 a pojistila si tak první místo v extralize. Vítkovice přehrály doma Spartu 7:3. Zlín vyhrál nad Libercem 4:3 a stejným poměrem zvítězil Hradec Králové v Litvínově. Jihlava udolala Třinec 1:0 po prodloužení. Mladá Boleslav podlehla na jeho ledě Brnu 1:4 a Chomutov Pardubicím 2:5.

Plzeň, Ostrava (Aktualizováno: 20:59 8. 12. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský střelec Miroslav Indrák proti olomouckému Konrádovi

Plzeňský střelec Miroslav Indrák proti olomouckému Konrádovi | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 7:3

Už po první třetině vedli Vítkovičtí díky trefám Lukáše Kloka a Ondřeje Romana. Dvě minuty po začátku druhé části zvyšoval na 3:0 David Květoň. Další přesnou vítkovickou ránu přidal Daniel Kurovský.

Sparťané dokázali odpovědět a díky dvěma gólům Andreje Kudrny a jednomu Alexandera Reichenberga snížili na 4:3.

Pak se znovu ozvali domácí a zápas získali na svou stranu. Další branky přidali Rostislav Olesz, Roman Szturc a Jakub Lev.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 6:0

V Plzni se v první třetině nehrál příliš atraktivní hokej, čemuž odpovídala i první branka zápasu. Tu doslova procpal za záda olomouckého Konráda David Sklenička. Jeho trefu ještě musel potvrdit rozhodčí u videa.

Ve druhé třetině se Plzeňští dokázali prosadit hned čtyřikrát. Nejdříve chvíli po začátku pálil od modré čáry obránce Lukáš Kaňák, dokonalou souhru pak upravili domácí na 3:0, když zakončil Miroslav Indrák. Další trefy do konce druhé části přidali David Stach a znovu Indrák.

Na konečných 6:0 upravil po samostatném úniku Ondřej Kratěna. Plzeň tak posílila své vedení v čele extraligové tabulky.

Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 4:3

Výborně do zápasu dokázali vstoupit domácí ze Zlína. V sedmé minutě je poslal do vedení Roberts Bukarts, který dostal skvělý pas od Honejska. O dvě branky vedli domácí díky Jiřímu Ondráčkovi. Úspěšnou první dvacetiminutovku završil gól Ralfse Freibergse.

V té druhé zvýšili zlínští Berani už na 4:0, kdy dopravil buk za Willova záda Zdeněk Okál. Liberečtí pak snížili přesnou střelou Marka Kvapila. Na konci třetí části ještě dokázali hosté utkání zdramatizovat, když se trefili Lukáš Krenželok s Petrem Jelínkem. Berani ale i tak vyhráli 4:3.

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 3:4

Domácí Litvínov poslal do vedení ve třinácté minutě František Gerhát, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před hostujícím brankářem Rybárem. Druhý gól přidali Litvínovští na začátku druhé části, kdy se Jakub Černý ve vlastním oslabení dostal do úniku a zakončil ho povedenou forhendovou kličkou.

Z dvoubrankového vedení se ale domácí neradovali dlouho, protože po necelé minutě snížil nekompromisní ranou pod horní tyč Rudolf Červený. A ve 39. minutě vyrovnal na 2:2 pohotovou dorážkou Lukáš Cingel. Na začátku poslední části šli hosté do vedení díky dorážce Dominika Graňáka, jenže hned vzápětí opět srovnal litvínovský Martin Hanzl.

Dramatické utkání strhl na stranu Mountifeldu v poslední minutě Radek Smoleňák. Čerstvá hradecká posila doklepla do prázdné branky přesnou přihrávku Jaroslava Bednáře.

HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec 1:0 po prodloužení

Poslední Jihlava nevstřelila Třinci v předchozích dvou vzájemných zápasech ani jeden gól a dlouho to vypadalo, že se neprosadí ani tentokrát. V první třetině nepadla ani jedna branka, v největší šanci selhal třinecký Kovařčík, který neproměnil trestné střílení.

Také v té druhé neviděl jihlavský stadion gól. Své šance neproměnili ani domácí Adam Zeman, ani hostující Ondřej Kovařčík. Ke vstřelení branky nevedly ani přesilové hry, protože žádný z týmů svou výhodu využít nedokázal.

Rozuzlení nepřišlo ani v poslední třetině, i když půlminutu před koncem mohl ve vlastním oslabení rozhodnout jihlavský Filip Seman. Na řadu tak přišlo prodloužení a v něm po minutě a deseti vteřinách rozhodl po špatném střídání Ocelářů úplně volný Lukáš Anděl.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:1

Kometa od začátku suverénně šla za vítězstvím, které slavila jenom jednou z posledních osmi zápasů. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Alexander Malletel. O dvanáct minut později navázal na svůj středeční hattrick v Lize mistrů mladík Jan Süss. Poslední branku před odchodem do kabin si připsal Radim Zohorna.

V 36. minutě snižoval Jakub Orsava na 3:1, když dostal přesný pas od Musila. Klid a vedení o tři góly vrátil domácím Brňanům Tomáš Vincour, který dorazil do brány puk bruslí. Jeho pohyb videorozhodčí posoudil jako neúmyslný a branka uznal.

Na skóre se dokonce utkání nic nezměnilo a tak si Boleslavští odvážejí z Brna už čtvrtou porážku v řadě na venkovních stadionech, když podlehli Kometě 1:4.

HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:2

Chomutovští Piráti nevyhráli v základní hrací době už měsíc a půl a vytouženého tříbodového zisku se nedočkali ani v Pardubicích. Domácí šli do vedení v páté minutě díky důraznému Petru Sýkorovi.

Chomutovu se sice podařilo odpovědět za necelých pět minut, když se šikovnou tečí prosadil Michal Poletín, ale ještě do konce první třetiny se trefili domácí Rostislav Marosz s Markem Trončinským.

Ve druhé části branka nepadla, a tak se skóre opět měnilo až ve v poslední třetině. Nejprve poslal Pardubice dvěma góly do čtyřbrankového vedení Sacha Treille a v závěru snížil na konečných 5:2 chomutovský David Skokan, jehož zásah musel potvrdit až videorozhodčí.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 8. 12. 2017)