Hokejisté Třince postupují do semifinále play-off, v sedmém zápase rozdrtili Pardubice

Třinečtí hokejisté suverénně zvládli sedmé utkání v sérii proti Pardubicím. Dynamo porazili 8:1 a třinecký David Cienciala v něm vytvořil rekord v počtu asistenci během jednoho zápasu. Jeho spoluhráč Ondřej Kovařčík zaznamenal hattrick.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost třineckých hokejistů | Zdroj: ČTK

Ve třinecké Werk Aréně se celou první třetin hrálo bez branek. Nerozhodný stav ale rozhodně nepanoval v poměru střel, tam suverénně vedli Oceláři 14:2. Většina z nich pardubického Ondřeje Kacetla příliš neprověřila.

Hokejisté Hradce Králové porazili Liberec, čtvrtfinálová série tak půjde do sedmého zápasu

Už po půl minutě druhé třetiny ale začaly padat góly. Jako první se prosadil Tomáš Marcinko, který se dokázal nejlépe zorientovat před Kacetlovou brankou a poslal svůj tým do vedení.

Po pěti minutách na něj navázal Ondřej Kovařčík. Poté, co Oceláři ubránili pardubickou přesilovku, se dostali do přečíslení. To zakončil Kovařčík ranou nad brankářovu vyrážečku a pardubický gólman nedokázal zasáhnout.

Už na 3:0 zvyšoval v polovině druhé části Martin Adamský. Ten tečoval nahození od Lukáše Krajíčka. Jeho trefu musel ještě potvrdit videorozhodčí kvůli údajné hře vysokou holí. K té však nedošlo a domácí šli do tříbrankového vedení.

Ani pak se ale domácí s góly nezastavili. Do konce druhé třetiny přidali ještě další dva. Nejdříve v přesilovce skóroval Vladimír Svačina, který tak vyhnal z branky Kacetla, a dvě minuty po něm se trefil Roman Vlach.

Ve 43. minutě Oceláři znovu využili přesilovku. Nahození od Davida Ciencialy si před brankou šikovně zpracoval Jiří Polanský a odkrytou pardubickou bránu neminul. Druhou branku v zápase si pak připsal Ondřej Kovařčík, jeho spoluhráč Cienciala už šestou asistenci a Třinec vedl už 7:0.

Gólový příděl od domácích ale neskončil. Hattrick završil Ondřej Kovařčík a už po sedmé asistoval u vstřelené branky David Cienciala. Stanovil tak rekord, protože šest a více asistencí si žádný hráč v jednom zápase paly-off ještě nikdy nepřipsal.

Alespoň jednu branku si připsaly i Pardubice. Početní výhodu využil po přihrávce Tomáše Rolinka Sacha Treille. Oceláři tak vyhráli 8:1 a postupují do semifinále play off.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít