Hokejisté vedoucí Plzně prohráli s Mladou Boleslaví, Vítkovice přestřílely Chomutov

Plzeň, která vede suverénně tabulku, podlehla na svém ledě Mladé Boleslavi 1:4. Vítkovice přehrály Chomutov 7:3. Až v prodloužení vyhrál Zlín nad Litvínovem 4:3, Jihlava nad Pardubicemi 3:2 a Brno nad pražskou Spartou 4:3. Liberec prohrál s Třincem vysoko 0:4, Olomouc s Hradcem Králové 0:3.

Plzeň, Vítkovice (Aktualizováno: 20:56 30. 1. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost boleslavských hokejistů při zápase proti Plzni

Radost boleslavských hokejistů při zápase proti Plzni | Zdroj: ČTK

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:4

Do vedení se dostali jako první překvapivě hosté z Mladé Boleslavi. Mladoboleslavští vedli díky Tomáši Urbanovi. Ve druhé části své vedení navýšili, když se trefil Lukáš Pabiška.

Domácí dokázali snížit brankou Miroslava Indráka, kterému přesně nahrál Jakub Pour. Domácím upevnil vedení Jakub Valský a následně ještě zvýšil Ondřej Dlapa na konečných 4:1.

HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 7:3

Vítkovice chtěly odčinit poslední tři porážky a začaly víc než dobře. Po půl minutě je poslal do vedení tvrdou ranou od modré Patrik Urbanec. V sedmé minutě srovnal Ronald Knot. Ještě do konce třetiny znovu vedli domácí z Vítkovic díky Radoslavu Tyborovi.

Osm minut po začátku druhé třetiny upevnily Vítkovice vedení trefou Patrika Zdráhala. Následně se ještě trefili nejdříve Petr Kolouch a poté Ondřej Roman.

Chomutovští brankami Petra Koblasy a Jakub Sklenář snížili na 3:5. Znovu o tři branky vedly Vítkovice díky Rostislavu Oleszovi a na konečných 7:3 upravil skóre Tomáš Jáchym.

HC Verva Litvínov – Aukro Berani Zlín 3:4 po prodloužení

Devátý Zlín si chce pojistit předkolo play-off a vykročili správně. V 15. minutě otevřel skóre utkání zlínský Štěpán Fryšara. Už na 2:0 zvyšoval při přesilové hře pět na tři v půlce utkání Jakub Ferenc.

Litvínov se však nevzdal a čtyři minuté na to snížil Martin Hanzl. Z následného tlaku vytěžili domácí také srovnávací branku Františka Gerháta. Znovu do vedení se ve třetí třetině dostali Berani zásluhou Davida Šťastného.

Osm vteřin před koncem se podařilo za Litvínov vyrovnat Viktoru Hüblovi, i když jeho trefu dlouho zkoumal videorozhodčí, zda kotouč překročil brankovou čáru. V prodloužení nakonec byli úspěšnější Berani ze Zlína díky Jiřímu Ondráčkovi.

HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 3:2 po prodloužení

Poslední Jihlava rozhodně nechce nechávat body zadarmo. Prokázala to hned v první třetině proti Pardubicím, když se trefil Matěj Stříteský.

Tři minuty po začátku druhé části vyrovnal na 1:1 Vladislav Bojko a do jejího konce ještě poslal do vedení Dynamo Martin Kaut.

Jihlava se však nevzdala a minutu a půl před koncem nebylo o vítězi znovu jasno. Za Duklu srovnal Josef Skořepa a nakonec se i radovala z vítězství, když se v prodloužení trefil Radek Hubáček.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 0:4

První branku zápasu vstřelili hosté z Třince, když si na Kovarčíkovu nahrávku počkal na levém křídle Martin Růžička a zakončil do prázdné brány.

Ve druhé třetině zvyšoval Vladimír Dravecký. V té třetí pojistili vítězství Třince dvěma zásahy nejdříve znovu Dravecký a následně Milan Mikulík.

Mountfield HK – HC Olomouc 3:0

Hradečtí jsou v tabulce zatím druzí před Třincem, ale poslední dva ze vzájemných soubojů zvládla lépe Olomouc. V tom úterní první branku zaznamenali domácí z východu Čech, když se v přesilové hře prosadil Roman Kukumberg.

I na druhé brance domácích měl zásluhu Kukumberg. Ten nejdříve nahodil puk na olomouckého brankáře, který ho vyrazil jenom před sebe, kde byl připravený Jiří Šimánek. Pojistku na 3:0 dodal Jan Berger.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:4 po prodloužení

Na ledě v pražské O2 aréně se pokusila zvrátit nepříznivou bilanci tří proher v řadě na venkovních kluzištích brněnská Kometa. Správně ji k tomu nasměroval brankou z přečíslení dva na jednoho Martin Nečas.

Domácí srovnali až po pěti minutách druhé třetiny, kdy tečoval Petr Vrána nahození od obránce Mikuše. Kometa se dostala znovu do vedení ve 46. minutě zásluhou Hynka Zahorny.

Následně na to nejdříve za Spartu vyrovnal Jiří Černoch a poprvé v utkání ji do vedení poslal Richard Jarůšek. Šest vteřin před koncem za Brno vyrovnal Martin Erat a po 15 vteřinách prodloužení rozhodl o brněnském vítězství Martin Nečas.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 30. 1. 2018)