Hokejová dohrávka. Liberec porazil Mladou Boleslav díky dvěma gólům v přesilovkách

V dohrávce 5. kola Tipsport extraligy porazili domácí hokejisté Liberce Mladou Boleslav 3:1. Za Bílé tygry se v přesilovkách prosadili Michal Bulíř a Adam Jánošík, Mladé Boleslavi se podařilo snížit až 63 vteřin před koncem.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladá Boleslav po nepovedených výkonech odvolala trenéra Augustu.

Mladá Boleslav po nepovedených výkonech odvolala trenéra Augustu. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Do poloviny utkání diváci sledovali opatrný hokej bez výraznějších šancí na obou stranách. Do vážnějších šancí se dostali jen mladoboleslavští Jan Ordoš a Jakub Valský. Po přestávce se ještě sám před domácím brankářem objevil Valský, Romana Willa ale nepřekonal.

Vše změnila 29. minuta. Bílí tygři sevřeli v početní výhodě Mladou Boleslav do „přesilovkových kleští“. Po sérii odražených střel čekal na domácího útočníka Bulíře snadný úkol trefit odkrytou část branky a domácí šli do vedení.

Po úvodním gólu hra ožila. Hostující Jiří Říha ani Jakub Orsava neuspěli, mladoboleslavského gólmana Brandona Maxwella zase postupně nepřekonali Bulíř, Ladislav Šmíd nebo Lukáš Krenželok.

Köhler zařídil hattrickem první tříbodovou výhru Mountfieldu. Chomutov vyhrál v Brně na nájezdy a je první

Půl minuty po začátku závěrečné části přihrál Martin Bakoš při přesilové hře na modrou čáru obránci Adamu Jánošíkovi, který propálil vše, co stálo před ním, a zvýšil na 2:0.

Mladá Boleslav se poté snažila vyrovnat a byla mírně aktivnější. V 50. minutě ale Dominik Lakatoš přihrál skrz brankoviště Petru Jelínkovi, který neměl problém trefit odkrytou Maxwellovu bránu. Bílí tygři se tak 10 minut před koncem dostali do vedení o tři branky.

Mladoboleslavští bruslaři se snažili zápas alespoň zdramatizovat. Pět minut před koncem, když hráli přesilovou hru, odvolali brankáře. Gól ale nevstřelili, útočník Lukáš Žejdl byl navíc ke konci početní výhody vyloučen. Když ale 63 sekund před koncem opouštěl trestnou lavici, dostal přihrávku od Radana Lence a v samostatném úniku nedal Willovi šanci.

Poté Mladá Boleslav znovu odvolala brankáře, gól už ale nepadl. Všechny tři body tak zůstaly pod Ještědem. Liberec se navíc dostal před svého soupeře na šesté místo tabulky. Zápas na místě sledoval reportér Radiožurnálu Pavel Petr.

Dohrávka 5. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Bulíř (Bakoš), 41. Jánošík (Bakoš), 50. P. Jelínek (Lakatoš, L. Krenželok) - 59. Žejdl (Lenc, P. Musil). Rozhodčí: Šír, Hejduk - Frodl, L. Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4893.

Liberec: Will - Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Šmíd, Mojžíš, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Bartovič - J. Stránský, Jašek, Ordoš - Hrabík, Vantuch, D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, J. Říha, Hrdinka, Knot, Němeček - Pacovský, P. Musil, Lenc - Urban, Klepiš, Valský - M. Látal, Žejdl, Orsava - M. Procházka, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 19. 9. 2017)