Hokejisté Třince otočili zápas s Vítkovicemi, vedoucí Liberec padl v Olomouci

Hokejisté Třince otočili utkání s Vítkovicemi a vyhráli 4:3. O vítězství rozhodl Michal Kovarčík. Vyhrála také Plzeň nad Mladou Boleslaví, Chomutov nad Pardubicemi a Zlín nad Spartou. Vedoucí Liberec prohrál v Olomouci, Litvínov nestačil na Hradec.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Kometou Brno a Karlovými Vary

Momentka ze zápasu mezi Kometou Brno a Karlovými Vary | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav - Plzeň 1:4

Plzeňští hokejisté přijeli do Mladé Boleslavi s cílem navázat na vysokou výhru 9:2 z minulého zápasu proti Zlínu.

Boleslav šla do vedení už v osmé minutě, když se trefil Radim Zohorna. Sedmnáct sekund před koncem první části se ale Plzni podařilo srovnat. V přesilové hře se po přihrávce Jana Kováře trefil Petr Kodýtek.

V páté minutě hry druhé třetiny se dostal k puku Miroslav Indrák a zpoza branky ho zkoušel protlačit k Václavu Nedorostovi. Ten sice osobní souboj prohrál, ale domácí obránci si puk srazili do vlastní sítě.

V 16. minutě hry druhé třetiny o sobě dalo opět vědět duo Kovář - Milan Gulaš a po trefě druhého jmenovaného vedla Plzeň o dvě branky.

A právě Gulaš nahrával v páté minutě hry závěrečného dějství Jakubu Pourovi, který zvýšil už na 4:1.

Další změna skóre už v zápase nenastala a Západočeši tak mohli slavit výhru 4:1.

Chomutov - Pardubice 3:0

Zápas mezi Chomutovem a Pardubicemi byl duelem posledních dvou týmů extraligové tabulky. Jako první šli do vedení chomutovští, když se prosadil útočník Pavel Klhůfek.

V 18. minutě druhé třetiny zdvojnásobil vedení týmu Vladimíra Růžičky Antonín Raška, který zakončil mezi betony brankáře Milana Kloučka.

Ještě veseleji bylo Chomutovu v sedmé minutě hry třetí třetiny po gólu Lukáše Bláhy, který rozhodl o vítězství Chomutova 3:0.

Karlovy Vary - Kometa Brno 0:3

Karlovy Vary plánovaly v zápase s Brnem ukončit sérii šesti proher v řadě. Brněnská Kometa ale od úvodních minut plnila roli favorita. Potvrdit i gólově se jí to ale povedlo až v 15. minutě, když ji poslal do vedení Martin Zaťovič.

Další důvod k radosti mělo Brno ve čtvrté minutě druhé třetiny, když se po přihrávce Jana Štencela dokázal trefit Petr Holík.

Ve 34. minutě prostřelil Michal Gulaši vše, co mu stálo v cestě a Kometa vedla už 3:0. Více gólů už v zápase nepadlo a Kometa se tak mohla radovat z výhry.

Zápas poznamenalo zranění po faulu Martina Erata na Tomáše Havránka, který odjel do nemocnice. „Je na tom hodně špatně, je v nemocnici, kde si ho nechají. Když ho odváželi, byl úplně mimo,“ řekl po zápase pro Radiožurnál karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Vítkovice - Třinec 3:4

Duel mezi Vítkovicemi a Třincem byl zápasem dvou týmů, které v minulém kole protrhly sérii proher. Vítkovice porazily 9:1 Chomutov, Třinec se radoval z vítězství 5:0 v Litvínově.

Běžela osmá minuta zápasu a domácí Vítkovice zahrávaly přesilovou hru. Po přihrávce Jakuba Lva se dostal ke kotouči Ondřej Roman a ranou nad lapačkou Šimona Hrubce otevřel skóre zápasu.

Po půl minutě hry druhé třetiny se na střeleckou listinu zapsal Rastislav Dej a vedení Vítkovic tak zdvojnásobil.

Ve 30. minutě našel Rastislav Dej spoluhráče Rostislava Olesze, který střelou z kruhu vstřelil třetí gól zápasu.

Třinečtí ale nerezignovali a v závěru druhé třetiny jim snížení zajistil Štěpán Novotný. Ve třetí minutě závěrečné třetiny měl Třinec k dispozici přesilovku a vytěžil ji na maximum. Po přihrávce Petra Vrány se trefil Erik Hrňa a rázem byl rozdíl pouze jednogólový.

Za další tři minuty už byl zápas nerozhodný. O vyrovnávací gól se postaral právě nahrávající z předchozího momentu - Petr Vrána.

Pět minut před koncem zápasu Třinec dokonal velkolepý obrat. Vítkovická defenziva nechala ve svém pásmu zcela volného Michala Kovarčíka, který strhl vedení na třineckou stranu.

Parádní třetina nám zajistila obrat v derby, @HC VÍTKOVICE RIDERA porážíme 4:3! #VITvTRI #DERBY #TELH

19:53 – 22. 02. 2019

14

Zlín - Sparta 4:1

Hokejisté Zlína se chtěli v domácím zápase omluvit fanouškům za debakl, který utrpěli v minulém kole s Plzní. V cestě jim stála pražská Sparta.

Diváci stadionu Luďka Čajky čekali na první gól do 11. minuty a dočkali se hned tří gólů během tří minut. Nejprve se trefil domácí Tomáš Valenta. O minutu později vyrovnal Jan Piskáček.

Už za další minutu ale Zlín znovu vedl, když se trefil Tomáš Fořt. Ve druhé minutě hry druhé třetiny bylo svěřencům trenéra Uweho Kruppa ještě hůře. Matěje Machovského totiž překonal Edgars Kulda a Zlín vedl už 3:1.

Následně se prosadil Jakub Šlahař a vedení Zlína narostlo už na rozdíl tří branek.

Že hokejisté Sparty neměli svůj den ukázala také poslední minuta zápasu. Lukáš Pech měl k dispozici samostatný nájezd, který ale neproměnil. Sparta tak prohrála se Zlínem 1:4.

Mountfield HK - Litvínov 4:1

V zápase mezi Mountfieldem HK a Litvínovem se dostali jako první do vedení domácí hokejisté. Běžela čtvrtá minuta hry a hradečtí hokejisté šli do vedení, když se trefil obránce Petr Zámorský. Za čtyři minuty už bylo vedení Hradce dvojnásobné. Miroslav Rosandič obelstil soupeře a následně překonal i brankáře Jaroslava Januse.

Když se mezi střelce zapsali ještě Roman Kukumberg a Lukáš Cingel´ vedl hradecký Mountfield už 4:0 a hosté z Litvínova byli zralí na ručník.

V závěru druhé třetiny se hráči Litvínova přeci jen probudili a díky Juraji Mikúšovi snížili na 1:4. Více toho ale nezmohli a po prohře s Třincem tak prohráli i s Hradcem.

Olomouc – Liberec 1:0

Vedoucí Liberec zavítal na led deváté Olomouce. Pokud ale někdo očekával, že lídr tabulky se hned od úvodu pustí do útoku a zápas rozhodne, byl na omylu. První gól byl totiž k vidění až ve 14. minutě hry druhé třetiny a vstřelil ho olomoucký Petr Strapáč.

Šlo zároveň o jediný gól zápasu. Olomouc tak překvapivě porazila Liberec 1:0.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 22. 2. 2019)