Hokejový Třinec ovládl derby s Vítkovicemi. Mistr z Brna porazil jasně Zlín

Třinečtí Oceláři přehráli v derby Vítkovice 3:2. Mistrovská Kometa Brno zvládla utkání se zlínskými Berany a vyhrála 4:0. Chomutov poprvé v tomto ročníku nevyhrál v základní hrací době. Duklu Jihlava zdolal až po prodloužení 4:3, i přes to vede tabulku o jeden bod před Třincem.

Třinec, Chomutov (Aktualizováno: 20:43 15. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté HC Oceláři Třinec

Hokejisté HC Oceláři Třinec | Zdroj: ČTK

Oceláři Třinec - Vítkovice Ridera 3:2

Úvod utkání se více podařil domácím Ocelářům. V první třetině se trefil dvakrát nejlepší střelec domácích Tomáš Marcinko.

Po 14 vteřinách druhé části se prosadil vítkovický Radoslav Tybor, záhy však další trefu přidal Marcinko a zkompletoval hattrick. Za hosty snižoval při početní výhodě David Květoň. Hosté se sice snažili vyrovnat ale domácí brankář Hrubec jejich tlaku odolal a Třinec zvítězil 3:2.

Aukro Berani Zlín – Kometa Brno 0:4

Celá první třetina sice v utkání skončila bez branek, ale pak se hosté z Brna rozstříleli. Nejdříve se trefili ve druhé části Mallet, Zohorna a minutu po něm ještě Martin Erat.

V poslední třetině přidal ještě jednu trefu Tomáš Vincour a poslední mistr z Brna si tak připsal druhou výhru v základní hrací době v tomto ročníku.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:3 po prodl.

První třetina zápasu mnoho velkých šancí nenabídla. Tu největší měl Michal Poletín, kterému se ale zakončit nepovedlo. V té druhé už se dokázali oba týmy prosadit. Nejdříve se dvěma góly předvedl domácí Chomutov, kdy se trefili Jaroslav Mrázek a Marek Tomica. Při přesilovce dokázal za hosty snížit Lukáš Žalčík.

Jihlavští dokázali srovnat v 51. minutě, když hráli čtyřminutovou přesilovku, poté co chomutovský Jakub Sklenář zahrál vysokou holí. Za hosty se trefil Radek Hubáček, který tečoval nahození Petra Šidlíka od modré čáry.

Za Chomutov pak ale dokázal srovnat Růžička a zápas tak šel do prodloužení. V tom rozhodl o výhře 4:3 domácích Jakub Sklenář.

BK Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 4:2

Tři branky padly v první třetině zápasu v Mladé Boleslavi. Za domácí skóroval Kotvan a při přesilovce Kousal. Při početní výhodě se trefil za hosty z Pardubic Wishart.

Každý z týmu přidal ve druhé části po jednom gólu. Nejdříve dostal domácí do dvoubrankového vedení Orsava, za hosty pak snižoval na 3:2 Cardwell. Na rozdíl dvou gólů odskočili Mladoboleslaviští díky trefě Radana Lence. Na skóre už se pak nic nezměnilo.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:0

Liberečtí si sice na začátku dokázali vytvořit tlak, ale branku z něj nevytěžili a to i přes to, že dvě minuty po začátku mohl využít trestné střílení. Olomouc se pak zvedla k lepším výkonům, ale i díky skvělým zásahům libereckého Willa skončila první část bez branek.

17 vteřin po začátku druhé třetiny se dokázali prosadit Olomoučtí, když se trefil Laše. Další branku přidali domácí po první odehrané minutě třetí části. Tu si připsal Holec. Na konečných 3:0 upravil Burian. Olomouc si tak připsala první vítězství v tomto extraligovém ročníku.

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 4:3 po prodl.

Hradeckým se dál nevedou úvodní části zápasu. Při domácím zápase proti Plzni se jako první prosadil za Západočechy Ryan Hollweg.

Ve druhé části se při početní výhodě trefil hradecký Cibulskis a srovnal tak na 1:1. Hosty dostal znovu do vedení Dominik Kubalík, ale v poslední minutě se trefil Kukumberg a znovu srovnal.

V té třetí se trefil hradecký Koukal. I na to ale měli Plzeňští odpověď, když vyrovnal opět Kubalík. Nakonec si ale dva body za vítězství v prodloužení odnesli Hradečtí po trefě Džerinše.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 15. 9. 2017)