Asi u hokeje a s rodinou, vzpomíná vdova po Ivanu Hlinkovi, jak by slavil své 70. narozeniny

Jako hráč i trenér toho dokázal tolik, že se řadí mezi vůbec největší legendy v historii českého, potažmo československého hokeje. A to i přesto, že tragicky zemřel v pouhých 54 letech. Trenér olympijských vítězů z Nagana Ivan Hlinka by v neděli oslavil 70. narozeniny. Podle jeho druhé manželky Liběny by ale oslava asi už nebyla tak bujará, jak bylo zvykem.

Most Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Hlinka v roce 2004 | Zdroj: Profimedia

Jako hráč vyhrál třikrát mistrovství světa, získal Zlatou hokejku pro nejlepšího československého hokejistu a z trenérské lavičky dovedl českou reprezentaci k výhře na Turnaji století – na olympijských hrách v Naganu. Ivan Hlinka, jedna z největších legend českého hokeje, by v neděli oslavil 70. narozeniny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liběna Hlinková vzpomíná na Ivana Hlinku, který by oslavil 70. narozeniny

Na tiskové konferenci po příletu z Nagana osobitým projevem bavil všechny přítomné. Člověk s přirozenou autoritou, který dovedl zvýšit hlas, ale zároveň nezkazil žádnou zábavu. Tak s odstupem času vzpomínají na Ivana Hlinku lidé, co ho dobře znali, včetně jeho nejbližších.

„Není to jen o tom, že by měl dnes narozeniny. Ivan ve mě zanechal takovou stopu, že si na něj vzpomínám při běžných činnostech, při setkání s přáteli,“ říká vdova po legendárním trenérovi Liběna Hlinková, která se za charismatického kouče provdala v roce 1998. Stala se tak jeho druhou manželkou a se svým životním partnerem zažila mnohé, třeba řadu bujarých oslav.

U hokeje a s rodinou

„Býval dobrý společník. Většinou ty akce začaly v malém stylu a pak se přidávalo a bylo to mohutné,“ vzpomíná na společné akce se svým manželem Liběna Hlinková, podle které by zrovna oslava 70. narozenin Ivana Hlinky byla už nejspíš o něco poklidnější.

„Opravdu nevím, jak by slavil sedmdesátiny. Asi u hokeje a s rodinou. Věk by přibýval, tak by to ale asi už nebylo tak bujaré.“

Myslí si Liběna Hlinková - vdova po hokejové legendě Ivanu Hlinkovi, který zemřel v roce 2004 na následky autonehody.

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme