Jágr asistoval, Frolík potvrdil výhru. Calgary porazilo St. Louis

Jaromír Jágr podruhé za sebou v hokejové NHL bodoval a jednou asistencí pomohl Calgary k vítězství nad St. Louis v poměru 7:4. Jeden gól Flames vstřelil další český útočník Michael Frolík.

Calgary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr si ze zápasu odnesl tři plusové body

Jaromír Jágr si ze zápasu odnesl tři plusové body | Foto: Sergei Belski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Calgary se v domácím prostředí daří. Na závěr sedmizápasové série ve vlastní hale porazilo St. Louis 7:4 a oplatilo Blues dva týdny starou porážku z Missouri. Jaromír Jágr bodoval podruhé v řadě, ze zápasu si navíc odnesl tři plusové body do statistiky +/-. Michael Frolík svým třetím gólem v sezoně potvrdil výhru do prázdné branky.

Jágr prvním gólem za Calgary pomohl k výhře 6:3. Voráček třemi body zařídil vítězství 3:1

Jaromír Jágr opět účinkoval na křídle třetí formace Calgary vedle Jankowského a Bennetta a kanadsko-česká trojice byla nejproduktivnějším útokem Flames. Mark Jankowski sám dvěma góly zařídil obrat v první třetině dvěma góly během devíti minut.

Ve druhém případě zužitkoval přesnou nahrávku Jaromíra Jágra. „Osmašedesátka“ z rohu hřiště viděla najíždějícího spoluhráče a po přesné přihrávce si Kanaďan vychutnal gólmana Smitha, v tu chvíli vedli domácí 2:1, jenže Schwartz stihl ještě do přestávky vyrovnat.

Na další góly se čekalo až do třetí třetiny. Calgary šlo dvakrát do vedení, Blues dvakrát srovnali až v 15. minutě dal vítězný gól po přečíslení tří na dva Kris Versteeg, dvougólový rozdíl obstaral Johnny Gaudreau a Michael Frolík přidal pojistku na 7:4.

Po sedmi zápasech doma teď Jágra a celý tým Flames čeká sedmizápasový trip po venkových zápasech, začínají ve čtvrtek v Detroitu, skončí za dva týdny v Coloradu.

NHL:

Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 0:0, 5:2)
Branky: 5. a 14. Jankowski (na druhou Jágr), 46. Bennett, 53. Ferland, 55. Versteeg, 59. J. Gaudreau, 59. Frolík - 4. a 53. Tarasenko, 17. Schwartz, 52. Steen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.519. Hvězdy zápasu. 1. Jankowski, 2. Bennett, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).

Carolina - Dallas 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 43., 47. a 50. Teräväinen, 9. Aho, 60. Skinner - 29. A. Radulov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 7968. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Jordan Staal, 3. Aho (všichni Carolina).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít