Jágrovo představení v Calgary skončilo debaklem, v NHL skórovali Sedlák a Vrána

Hokejisté Calgary Flames první domácí zápas s Jaromírem Jágrem v sestavě nezvládli a prohráli 0:6 s Ottawou. První gól v ročníku si připsali Jakub Vrána z Washingtonu a Lukáš Sedlák z Columbusu. Oba se podíleli na výhrách.

Calgary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr v obležení hráčů Ottawy

Jaromír Jágr v obležení hráčů Ottawy | Foto: Sergei Belski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Třináct a půl minuty na ledě, čtyři střely na bránu. Jaromír Jágr byl ve druhém zápase za Calgary druhým střelecky nejaktivnějším hráčem Flames, jenže jeho tým v kanadském souboji na Ottawu nestačil a prohrál 0:6.

Drtivé vítězství Senators potvrdili ve třetí třetině. Když Mike Hoffman na začátku 42. minuty potrestal Jágrovo vyloučení, zvyšoval na 3:0, do konce zápasu se ale prosadili ještě tři hostující střelci. Ottawa tak ukončila sérii tří výher Calgary v řadě.

New Jersey Devils prohráli dokonce po čtyřech zápasech. V zápase o čelo Metropolitní divize prohráli s Washingtonem 2:5. Vítězný gól vstřelil minutu před koncem druhé části hry Jakub Vrána, když využil práce Smith-Pellyho v kruhu a tečí překonal gólmana Schneidera. Pro Vránu šlo o první gól v sezoně.

Svou střeleckou statistiku v ročníku načal také Lukáš Sedlák, který gólem do prázdné branky zpečetil výhru Columbusu na ledě New Yorku Rangers 3:1.

Golden Knights poprvé prohráli až ve čtvrtém zápase v NHL, 24 zákroky se na tom podílel i český gólman Detroitu Petr Mrázek. Rudá Křídla ve Vegas rychle vedla po gólu Nyquista, jenže po změně stran český gólman třikrát inkasoval a podruhé šli do kabin spokojenější domácí.

Jenže zvrat přišel i v závěrečné části. Třemi góly během šesti minut ho zařídili Mantha, Nielsen a Nyquista. Výhru Detroitu 6:3 pojistil Luke Glendening.

NHL:
New Jersey - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 37. T. Hall, 41. Palmieri - 15. a 46. Oshie, 29. Ovečkin, 40. J. Vrána, 48. Bäckström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 13.458. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie (oba Washington), 3. Palmieri (New Jersey).

Columbus - New York Rangers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. S. Jones, 48. Panarin, 60. L. Sedlák - 15. K. Hayes. Střely na branku: 43:38. Diváci: 15.342. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Lundqvist (Rangers).

Calgary - Ottawa 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 20. Ceci, 39. D. Brassard, 42. Hoffman, 46. Mark Stone, 48. Dzingel, 57. Wideman. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Mark Stone (všichni Ottawa).

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Landeskog, 55. Barrie, 60. Zadonov - 43. Montour. Střely na branku: 39:18. Diváci: 15.393. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Berra (Anaheim), 3. Andrighetto (Colorado).

Vegas - Detroit 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)
Branky: 29. Marchessault, 36. Neal, 37. Haula - 2. a 51. Nyquist, 35. Zetterberg, 45. Mantha, 48. F. Nielsen, 55. Glendening. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.645. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Haula (Vegas). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minut, inkasoval třikrát z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít