Voráček přispěl v přípravě třemi body k výhře Philadelphie. Frk se poprvé prosadil v novém klubu

Český hokejový útočník Jakub Voráček se postaral třemi body za gól a dvě asistence o vítězství Philadelphie v sobotním přípravném utkání před novým ročníkem NHL nad New York Rangers 4:1. První gól v dresu Los Angeles vstřelil Martin Frk, který přispěl k výhře nad Vancouverem 7:5.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček (s číslem 93) dal už svůj 19. gól v sezoně

Hokejisté Philadelphie slaví vstřelený gól (archivní foto) | Foto: Tom Szczerbowski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Po nespecifikovaných zdravotních potížích nastoupil premiérově ze Toronto gólman Michal Neuvirth, který je na kempu Maple Leafs na zkoušce. Chytal prvních čtyřicet minut duelu v Buffalu a inkasoval dvakrát, domácí Sabres nakonec vyhráli 5:3.

Premiérový gól a druhý bod ve dvou zápasech. Jašek pomohl Vancouveru k vítězství nad Edmontonem

Voráček, který se chystá s Flyers na start NHL v pátek 4. října v pražské O2 areně proti Chicagu, byl u obou branek v první třetině. V 19. minutě asistoval u přesilovkového gólu Jamese van Riemsdyka a za 92 sekund Kevin Hayes tečoval střelu třicetiletého kladenského odchovance za Igora Šesťorkina. Ve 46. minutě pak Voráček v přesilové hře ranou z pravého kruhu zvýšil na 4:0.

Frk bodoval i ve druhém startu v dresu Kings, s kterými po skončení smlouvy v Detroitu uzavřel roční dvoucestný kontrakt. V úterý přispěl při premiéře asistencí na výhře na ledě Arizony 4:1 a nyní v Salt Lake City proti Vancouveru ve 49. minutě zvýšil náskok Los Angeles na 6:4. Do úniku jej vyslal Alec Martinez a Frk vyzrál na gólmana Richarda Bachmana.

Neuvirth hájil branku Toronta první dvě třetiny a za stavu 2:2 přepustil místo Michaelu Hutchinsonovi. Český gólman nestačil v 16. minutě na dorážku Sama Reinharta z pozice mezi kruhy, po které bylo vyrovnáno 1:1. Ve 28. minutě jej v početní výhodě překonal ještě Victor Olofsson.

Dvacetiletý útočník Martin Nečas ve svém druhém startu v přípravě za Carolinu poprvé bodoval. Po jeho asistenci v 55. minutě snížil Janne Kuokkanen v duelu ve Washingtonu na konečných 2:3.

Gólman Pavel Francouz se představil v testovacím období poprvé v brance Colorada a 22 úspěšnými zákroky nezabránil porážce na ledě Minnesoty 3:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Minnesota - Colorado 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 3. Dumba, 23. Zucker, 35. E. Staal, 50. Zuccarello - 22. Lewis, 40. Megna, 58. Timmins. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal 57:36 minuty, inkasoval z 26 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 84,6 procenta.

Buffalo - Toronto 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 28. a 58. Olofsson, 16. Reinhart, 50. Vesey, 60. C.J. Smith - 14. Tavares, 35. Engvall, 51. T. Moore. Brankář Michal Neuvirth (Toronto) odchytal 40 minut, z 22 střel inkasoval dvakrát a měl úspěšnost zákroků 90,9 procenta.

Washington - Carolina 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 16. a 49. Pinho, 7. Leason - 52. B. McGinn, 55. Kuokkanen (Nečas).

Philadelphia - New York Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. J. van Riemsdyk (Voráček), 20. K. Hayes (Voráček), 33. Twarynski, 46. Voráček - 56. N. Jones.

Vancouver - Los Angeles 5:7 (2:3, 0:1, 3:3), hráno v Salt Lake City
Branky: 8. a 60. Gaudette, 11. Graovac, 46. Pearson, 47. Leivo - 4. a 51. Anderson-Dolan, 11. a 16. Amadio, 25. B. Hutton, 45. Martinez, 49. Frk.