Ján Sýkora zůstává v hokejových Pardubicích. Slovenský útočník podepsal roční smlouvu

I v dalším extraligovém ročníku bude hrát slovenský útočník Ján Sýkora v Pardubicích. Těm pomohl v loňské sezoně k udržení v extralize. Na východě Čech podepsal roční smlouvu s opcí.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hokejové extralize se dnes mezi Litvínovem a Pardubicemi rozhodne o dalším účastníkovi baráže | Zdroj: ČTK

Šestadvacetiletý Sýkora, jenž má za sebou takřka tři desítky reprezentačních startů, přišel do české extraligy v roce 2013 z Banské Bystrice. Odehrál dvě sezony v barvách Plzně, během té třetí byl i na hostování v Třinci, kde začal také minulý ročník.

Koncem ledna se přesunul do Pardubic, kde včetně skupiny o umístění a baráže odehrál 29 utkání a připsal si 11 bodů za deset branek a nahrávku.

V závěru přestupního období přišel do Pardubic útočník JÁN #SÝKORA (@sycko17) svými deseti vstřelenými brankami pomohl Dynamu k udržení příslušnosti k @telh_cz. Slovenský forvard bude nadále ctít červenobílé barvy, s vedením východočeského klubu podepsal nový kontrakt. „Jsem rád, že to klaplo a Ján Sýkora bude pokračovat v Dynamu. Řešili jsme dva otazníky: Jánovu smlouvu v Plzni, což si vyjednal sám, a podmínky jeho uvolnění. Plzeň totiž, ač je Ján Slovákem, držela jeho hráčská práva pro Českou republiku. Martin Straka mi vyšel vstříc a mohli jsme se Jánem domluvit na jednoroční smlouvě s další opcí,“ řekl generální manažer Dynama Dušan #Salfický. „Už v závěru uplynulé sezony jsem v rozhovorech říkal, že bych tu rád zůstal. Moc se mi v Pardubicích líbí, jsou tu vynikající fanoušci, kteří nás podrželi v baráži, toho si obrovsky cením. Jsem rád, že i díky nim jsme zachránili nejvyšší soutěž a tu chci hrát za Dynamo. Jsem rád, že zájem byl i ze strany klubu – nebyl pak problém se dohodnout,“ řekl po podpisu smlouvy Ján Sýkora. „Pardubice jsou pěkné město, všechno se mi zde líbí. Mým osobním cílem je Dynamu pomoci ještě vyšším počtem vstřelených branek. Nejdůležitější bude, abychom sbírali body jako tým. Moc se těším na novou sezonu – ať už vypukne!“ doplnil útočník Dynama.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

"Jsem rád, že to klaplo a bude pokračovat v Dynamu. Řešili jsme dva otazníky: Jánovu smlouvu v Plzni, což si vyjednal sám, a podmínky jeho uvolnění. Martin Straka mi však vyšel vstříc a mohli jsme se Jánem domluvit na smlouvě," řekl pardubický generální manažer Dušan Salfický na klubovém webu.

"Už v závěru uplynulé sezony jsem říkal, že bych tu rád zůstal. Moc se mi v Pardubicích líbí, jsou tu vynikající fanoušci, kteří nás podrželi v baráži, toho si obrovsky cením. Jsem rád, že i díky nim jsme zachránili nejvyšší soutěž," uvedl Sýkora.

ČTK, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme