Jágr prvním gólem za Calgary pomohl k výhře 6:3. Voráček třemi body zařídil vítězství 3:1

Jaromír Jágr se stal první hvězdou zápasu. Vstřelil totiž svůj první gól za Calgary Flames a navrch přidal ještě asistenci. Přispěl tak k výhře svého týmu nad Detroitem 6:3. Za Detroit Red Wings opět skóroval i český útočník Martin Frk, pro kterého šlo již o šestý gól v sezóně. Jeho spoluhráč, brankář Petr Mrázek, inkasoval celkem pětkrát. V dalším nočním zápase řídil výhru Philadelphie 3:1 Jakub Voráček jedním gólem a dvěma asistencemi.

Calgary (Aktualizováno: 9:24 10. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr po konci utkání s brankářem Mikem Smithem

Jaromír Jágr po konci utkání s brankářem Mikem Smithem | Zdroj: ČTK

Po akci Jágra se v desáté minutě poprvé měnilo skóre. Petr Mrázek vyrazil střelu nejstaršího hráče soutěže před sebe a od těla dojíždějícího Marka Jankowského přeloboval puk českého gólmana. Za stavu 3:0 pro Calgary se prosadil v přesilové hře Frk, v níž dal po krásné kombinaci do prázdné klece šestý gól v sezoně. Vzápětí ale Frk chybnou rozehrávkou za vlastní brankou ztratil kotouč a domácí potrestali jeho zaváhání trefou na 4:1.

Po dalším snížení Detroitu vrátil kanadskému klubu tříbrankové vedení Jágr. V přečíslení dva na jednoho přihrál Johnny Gaudreau na levou stranu českému útočníkovi, který překonal svého krajana střelou k bližší tyči. Mrázek už další gól nepustil, protože Gaudreau zpečetil výhru Calgary při power play. Český brankář, který v předchozím startu vychytal nulu, kryl v zápase 28 střel.

Pokaždé, když vstřelíte v novém klubu první gól, je to speciální okamžik. Obzvlášť tady v Kanadě," řekl Jágr. "Vidím, jak tady fanoušci hokeji rozumí, milují ho. Od prvního dne, kdy jsem podepsal smlouvu, se tady cítím velmi dobře a snažím se odvést to nejlepší, co ve mně je, podotkl.

V dalším zápase noci ze čtvrtka na pátek si Philadelphia Flyers proti Chicagu vypracovala tříbrankový náskok v úvodních 24 minutách hry. Voráček připravil první gól zápasu, když vyslal křížný pas z pravého kruhu do levého, odkud se prosadil Claude Giroux střelou z voleje. Z podobné situace, jen z opačné strany, zvyšoval ve 13. minutě Voráček na 2:0. Gól vstřelil poté i třetí člen elitní formace Flyers Sean Couturier, který zakončil z předbrankového prostoru hezkou souhru celého útoku. Hosté už jen snížili i díky přihrávce Jana Rutty.

Z českých hokejistů si připsal asistenci také Dmitrij Jaškin, který se St. Louis udolal Arizonu 3:2 po nájezdech. Blues zůstali v soutěži druzí, protože lídr NHL Tampa Bay uspěla na ledě Los Angeles 5:2. Lightning rozhodli mezi desátou a dvanáctou minutou, kdy se během 122 sekund dostali čtyřmi zásahy do vedení 4:0. U třetí branky asistoval Ondřej Palát.

Ondřej Kaše odstoupil v první třetině minulého utkání po střetu s Kurtisem MacDermidem a byl umístěn na listinu zraněných hráčů. I bez něho Anaheim porazil Vancouver 4:1. Kalifornský klub rozhodl o výhře v rozmezí 37. až 42. minuty, kdy zlomil třemi zásahy nerozhodný stav 1:1. Dva góly dal Jacob Silfverberg.

Brian Boyle, kterému lékaři na začátku září objevili chronickou myeloidní leukémii, se po návratu k hokeji poprvé gólově prosadil a neubránil se slzám. Nikdy předtím jsem po vstřelení gólu neplakal, ale teď mě to po tom všem, čím jsme si s rodinou prošli, přemohlo. Je to krásný pocit, když vstřelíte gól, uvedl Boyle, který ale s New Jersey nakonec podlehl Edmontonu 2:3 v prodloužení.

Výsledky NHL:

New Jersey - Edmonton 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 6. B. Boyle, 39. D. Stafford - 27. Slepyšev, 44. Lucic, 65. Draisaitl. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. B. Boyle (New Jersey), 2. Draisaitl, 3. Nugent-Hopkins (oba Edmonton).

Philadelphia - Chicago 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Giroux (Voráček), 13. Voráček, 24. Couturier (Voráček) - 37. C. Murphy (Rutta). Střely na branku: 31:39. Diváci: 19 738. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček, 3. Elliott (všichni Philadelphia).

Montreal - Minnesota 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 43., 52. a 60. Zucker. Střely na branku: 41:35. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Danault (Montreal).

St. Louis - Arizona 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 26. Edmundson, 46. Pietrangelo (Jaškin), rozhodující sam. nájezd B. Schenn - 30. a 39. Perlini. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18 156. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Perlini (Arizona), 3. C. Hutton (St. Louis).

Calgary - Detroit 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
Branky: 14. a 58. J. Gaudreau, 10. Jankowski (Jágr), 27. Ferland, 33. Tkachuk, 38. Jágr - 29. Frk, 36. F. Nielsen, 40. Mantha. Střely na branku: 34:42. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minuty, inkasoval pět gólů z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 84,85 procenta. Diváci: 18 788. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Mantha (Detroit).

Anaheim - Vancouver 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 41. a 42. Silfverberg, 18. H. Lindholm, 37. Montour - 13. S. Bärtschi. Střely na branku: 35:20. Diváci: 16 038. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Rakell, 3. H. Lindholm (všichni Anaheim).

Los Angeles - Tampa Bay 2:5 (0:4, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Toffoli, 49. Fantenberg - 10. Kučerov, 11. Killorn, 11. Hedman (Palát), 12. Stamkos, 53. Namestnikov. Střely na branku: 24:43. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Kopitar (Los Angeles).

ČTK, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít