‚Je vidět, že ještě nejsme velké mužstvo.‘ Dvougólový Jágr po další kladenské výhře šetřil chválou

Hokejisté Kladna dokázali jako první tým v extralize porazit Liberec. Podařilo se jim to po výsledku 5:3 - dvěma brankami včetně té vítězné k tomu pomohl Jaromír Jágr.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Kladna Jaromír Jágr | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Díkybohu, že jsme vyhráli. Akorát se z toho musíme poučit. Když vedeš 3:2 dvě minuty do konce, tak velká mužstva by se měla naučit takové vedení udržet. Je vidět, že ještě nejsme velké mužstvo,“ hodnotil Jaromír Jágr závěr zápasu pro Radiožurnál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr pomohl Kladnu k vítězství nad Libercem dvěma góly. Více v příspěvku Martina Charváta

Při liberecké power play se Michal Birner prokličkoval kladenskou obranou a necelé dvě minuty před koncem vyrovnal. Jenže Birner nakonec stál po zápase před svou kabinou smutný a skládal poklonu Kladnu.

„Hrají s velkým elánem, s nasazením, jsou rychlí. A pak je tam faktor Jarda, před ním obrovský klobouk dolů. V jeho letech být nejlepší na hřišti, to je i ponížení pro nás pro všechny. Ať je to hokejista a legenda, jaká je,“ řekl liberecký útočník.

Jágr se dvakrát trefil a hokejisté Kladna porazili v extraligové dohrávce Liberec

Číst článek

„U mě je to spíš o fyzičce. Začal jsem sezonu se 120 kilogramy a dostávám se do formy pomalu. Je vidět, že ke konci už nemám sílu, i když ty šance tam třeba jsou. Vydržím půl zápasu a pak už je to se mnou horší,“ usmíval se útočník týmu, který se po nepovedeném úvodu sezony zvedl a teď zvítězil ve třetím utkání po sobě.

„Nemyslím si, že je to o sebevědomí. Jde o to, abychom si uvědomili, že styl, který chceme hrát, je ten správný pro naše mužstvo. To, že na něčem pracuješ a pak to přináší výsledky, to je to nejlepší, co se může mužstvu stát,“ vysvětlil Jágr.

„Na začátku sezony to bylo o nás hodně negativní, teď je to třeba naopak. K tomu bychom se vůbec neměli vyjadřovat. Když budeme vyhrávat, tak je to jedině dobře, když budeme prohrávat, tak se z toho stejně musíme dostat sami,“ dodal.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme