Jaroslavl patří mezi nejsilnější týmy. Očekávání tam budou vždycky nejvyšší, říká Nakládal

Hokejista Jakub Nakládal odehrál v NHL 30 zápasů. Splnil si sen ukázat se v zámoří, jenže tak úplně spokojený za oceánem nebyl. V průběhu uplynulé sezony proto zvolil návrat do Kontinentální ligy. A udělal dobře. V dresu týmu Lokomotiv Jaroslavl se nakonec mohl těšit z bronzové medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Nakládal, který hraje za tým Lokomotiv Jaroslavl, věnoval svůj dres do dražby. | Foto: Pavel Petr

Do zámoří odcházel Jakub Nakládal po působení ve finském Turku. To už měl ve své sbírce například bronz z mistrovství světa, prvenství s Pardubicemi v české extralize a stříbro s dnes neexistujícím Lvem Praha v Kontinentální lize. Byl v jiné pozici než mladí hokejisté, kteří do Ameriky, nebo Kanady přicházejí třeba ve dvaceti letech a mají čas se prosadit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Jakub Nakládal odehrál v NHL 30 zápasů, zvolil ale návrat do Kontinentální ligy, kde získal bronz.

„Už jsem měl rodinu a věděl jsem, že už nemám tolik času na to, abych tam mohl bojovat třeba dva roky o tým,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál dnes devětadvacetiletý bek. Splnil si ale sen a získal další zkušenosti. Oblékl dres Calgary a Caroliny, odehrál třicet zápasů. I tak mohl vnímat zklamání z toho, že přeci jen těch utkání nebylo víc a v zámoří nezůstal déle.

„Zklamání bylo, že jsem nezůstal v Calgary. Tam se mi fakt líbilo a myslím, že jsem tam odehrál i dobré zápasy. V Carolině už to bylo rychlé a takové trápení. Od začátku jsem nepochopil, proč mě vlastně podepisovali.“

V rozehrané sezoně, konkrétně v prosinci loňského roku, tak zvolil návrat do Kontinentální ligy, kde dřív působil v Ufě, Spartaku Moskva a Lvu Praha. Lokomotiv Jaroslavl, klub kterému se upsal, zná asi každý hokejový fanda. V září 2011 totiž svět zasáhla zpráva o letecké tragédii týmu. Na palubě byli tehdy i tři Češi - Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek.

Americký styl se mu zamlouvá 

„Člověk to vidí před zimákem, kde je památník, jsou tam jména těch kluků, kteří při katastrofě zahynuli. Každý to ví, každý k tomu má obrovský respekt a úctu. Myslím, že to zvládli, přenesli se přes to. Je vidět, že lidí se to dotklo, protože Jaroslavl je hokejové město a fanoušci tam na hokej chodí a podporují ten tým.“

Obránce Jakub Nakládal podepisuje dres, který věnoval do dražby. | Foto: Pavel Petr

Kontinentální liga, zdá se, je pro Jakuba Nakládala soutěží šitou na míru. Možná i pro něj je to překvapení. Sám si myslí, že jemu by právě víc měla svědčit Amerika.

„Spíš mi přišlo, že by mi seděl styl v Americe, že se tam hraje tvrdě. Ale nevím, je těžké to říct, protože samozřejmě člověk může nějak hrát v Rusku a jinak v Americe. Myslím, že je to spíš o tom, jak to člověku sedne, jak se tam cítí po psychické stránce a jaké má podmínky v klubu.“

Hokejista se musí také přizpůsobit. Českému reprezentačnímu obránci se to na další ruské štaci podařilo. S týmem došel do semifinále a vybojoval bronz.

„Jaroslavl patří mezi nejsilnější týmy. Očekávání tam budou vždycky nejvyšší, takže samozřejmě spokojenost byla, ale myslím, že z toho nikdo nebyl nějak neskutečně urvaný, že by to byl výsledek století. Řekl bych, že se tam dlouhou dobu čeká na úspěch, vyhrát KHL. Věřím, že pokud ještě posílíme, nebo minimálně budeme mít stejný tým, tak příští rok můžeme dojít minimálně do finále,“ dodal Jakub Nakládal. On sám se klubu upsal na další dva roky. 

Pavel Petr, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme