Plzeň vyhrála gólem vteřinu před koncem prodloužení. Sparta zvládla jedenáctigólovou přestřelku proti Jihlavě

Ve 28. kole porazili hokejisté pražské Sparty Jihlavu 6:5 v prodloužení. Spartané vedli během druhé třetiny už 4:1, přesto odevzdali Jihlavě bod. Čtyři ze sedmi zápasů muselo rozhodovat prodloužení či samostatné nájezdy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté HC Škoda Plzeň

Hokejisté HC Škoda Plzeň | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 6:5 v prodl.

V O2 areně byl vidění byl velice atraktivní duel, při kterém padlo hned jedenáct branek. Hlavním tématem zápasu byl senzační obrat Jihlavy z 1:4 na 5:4. Sparta se však nakonec dokázala znovu postavit na nohy a krátce před koncem základní hrací doby vyrovnat. Po pouhých 23 sekundách prodloužení dal gól Richard Jarůšek, který rozhodl utkání pro Spartu.

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2

Zlínští hokejisté v zajímavém utkání plném branek dokázali porazit Pardubice v poměru 5:2. Hned dvě trefy zaznamenali za domácí Zdeněk Okál a Jiří Ondráček. Domácí touto výhrou ukončili sérii čtyř porážek. Za Dynamo se dvakrát prosadil Petr Sýkora.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl.

Liberečtí hokejisté v prodloužení přelačili Litvínov 4:3, když v nastaveném čase využili přesilovou hru. Vyrovnaný zápas pro Bílé Tygry rozhodly individuální kvality. Marek Kvapil vstřelil rozhodující gól a přidal tři asistence, Martin Bakoš zaznamenal dva góly a dvě asistence, Tyler Redenbach gól a nahrávku a obránce Martin Ševc dvě asistence. Litvínov prohrál potřetí v řadě.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl.

Hokejisté Plzně natáhli svoji bodovou sérii na jedenáct utkání. Domácí si sice během úvodní třetiny vypracovali dvoubrankový náskok, ale postupně se zlepšující hosté dokázali zápas dotáhnout do prodloužení, v němž o bonusovém bodu pro Indiány rozhodl při přesilovce v čase 64:59 Miroslav Indrák. Oceláři tak nenavázali na předešlé čtyři výhry ve vzájemných zápasech s Plzní.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:0 po sam. náj.

Hokejisté Hradce Králové porazili Brno 1:0 po samostatných nájezdech. O výhře domácích rozhodl skvělou fintou lotyšský útočník Andris Džerinš. Páté čisté konto v sezoně udržel brankář Patrik Rybár, ze hry neinkasoval ani hostující Marek Čiliak a do statistik si tak připsal třetí nulu.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 0:1

Ve 44. minutě rozhodl ve vlastním oslabení ze samostatného úniku Rostislav Olesz. Olomouc poté dlouho tlačila svého soupeře, v závěru ještě zkusila hru bez brankáře, ale vyrovnání se nedočkala a všechny tři body si tak odvážejí Vítkovice. Brankář Bartošák podruhé v sezoně udržel čisté konto.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0

Piráti prohráli poosmé z posledních devíti zápasů, domácí zabrali po dvou porážkách. Brandon Maxwell si připisuje nulu. Chomutovští nedokázali na domácí tým vyzrát a z mladoboleslavského zimního stadionu tak odjíždění s prázdnou a zůstávají na 12. místě. Bruslaři se rovněž nikam neposouvají.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 3. 12. 2017)

28. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Pech (Kudrna, J. Mikuš), 12. Kudrna (T. Dvořák, Pech), 24. Pech (T. Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek - 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (D. Kajínek, Seman), 36. De la Rose (A. Zeman, Šidlík), 47. De la Rose (Čachotský). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8041.

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Ondráček z trest. střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Bukarts, Žižka), 60. Ondráček - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs - Treille oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2885.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Bakoš (Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, Kvapil), 61. Kvapil (Bakoš, Ševc) - 29. Ihnacak (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5454.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák - 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 6009.

Rozhodující nájezd: Džerinš. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5011

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 44. Olesz (Szturc). Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. M. Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (P. Holík, Klepiš). Vyloučení: 4:8, navíc Dlapa (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2634.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít