Kämpf si k 23. narozeninám v NHL daroval gól a přihrávku. Rittich 41 zákroky pomohl k výhře Calgary

Čeští hokejisté v dresu Chicaga zařídili v pátečním zápase NHL výhru 2:1 nad Winnipegem. Útočník David Kämpf v den svých 23. narozenin vstřelil premiérový gól v soutěži, k němuž přidal asistenci u vítězné trefy obránce Jana Rutty. Sedmadvacetiletý zadák byl zvolen druhou hvězdou utkání, Kämpf třetí. Gólman David Rittich dovedl Calgary 41 zákroky k triumfu 4:2 proti Floridě a odnesl si ocenění pro třetí hvězdu večera.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kämpf (vlevo) v souboji

David Kämpf (vlevo) v souboji | Zdroj: Reuters

Kämpf, jenž v uplynulých osmi startech zaznamenal tři asistence, se první branky dočkal v 25. minutě, když ve vzduchu tečoval střelu beka Connora Murphyho. Vítězná akce zápasu se zrodila v 37. minutě.

Rutta, Kempný i Kämpf se podíleli na kanonádě Chicaga, skóroval i Vrbata

Forvard Anthony Duclair, nová posila z Arizony, si vyměnil puk s Kämpfem a přihrál na útočnou modrou Ruttovi. Rodák z Písku si obehrál forvarda Shawna Matthiase a podél mantinelu si sjel až do kruhu pro vhazování, odkud střelou z úhlu překonal brankáře Connora Hellebuycka. Rutta skóroval popáté v sezoně.

Jets se v 57. minutě zásluhou Patrika Laineho podařilo pouze snížit. Blackhawks uspěli ve třetím z posledních čtyř duelů, zatímco Jets vyšli bodově naprázdno poprvé po sedmi zápasech.

Útočník Jakub Vrána se asistencí podílel na výhře Washingtonu 4:3 v Carolině. Kapitán Capitals Alexandr Ovečkin zazářil třemi body za gól a dvě asistence. Washington oplatil Hurricanes domácí prohru 1:3 z předchozího zápasu.

Výsledky NHL:

Columbus - Vancouver 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Branky: 5. S. Jones, 53. Calvert - 22. S. Bärtschi, 26. E. Gudbranson, 35. B. Gaunce, 38. Edler, 60. Virtanen. Střely na branku: 29:29. Diváci: 16.705. Hvězdy utkání: 1. H. Sedin, 2. Vanek (oba Vancouver), 3. S. Jones (Columbus).

Florida - Calgary 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 21. a 54. Dadonov - 22. Monahan, 31. Tkachuk, 37. J. Gaudreau, 60. Backlund. Střely na branku: 43:29. Brankář David Rittich (Calgary) inkasoval dvakrát z 43 střel a úspěšnost zákroků měl 95,3 procenta. Diváci: 14.519. Hvězdy utkání: 1. Tkachuk (Calgary), 2. Dadonov (Florida), 3. Rittich (Calgary).

Arizona - Edmonton 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Richardson, 4. J. Archibald - 15. a 44. Nurse, 20. Maroon, 60. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 22:27. Diváci: 14.077. Hvězdy utkání: 1. Nurse, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. J. Archibald (Arizona).

Chicago - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 25. Kämpf, 37. Rutta (Kämpf) - 57. Laine. Střely na branku: 27:32. Diváci: 21.588. Hvězdy utkání: 1. J. Glass, 2. Rutta, 3. Kämpf (všichni Chicago).

Carolina - Washington 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 4. Jordan Staal, 29. Aho, 42. Skinner - 8. Eller (Vrána), 21. Ovečkin, 57. Connolly, 60. Beagle. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.239. Hvězdy utkání: 1. Beagle (Washington), 2. Aho (Carolina), 3. Ovečkin (Washington).