Kaše a Hertl přispěli k výhrám v prodloužení gólem a asistencí, Sedlák se popral

Hokejový útočník Ondřej Kaše přispěl ve čtvrtečním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Anaheimu 5:4 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders. Tomáš Hertl přispěl stejným dílem k domácímu vítězství San Jose nad Vancouverem. Lukáš Sedlák, který o den dříve nasměroval gólem Columbus k vítězství, tentokrát za bezbrankového stavu shodil rukavice a pobil se s Ryanem Reavesem.

New York, San Jose (Aktualizováno: 8:08 22. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše překonává Jaroslava Haláka v brance Islanders.

Ondřej Kaše překonává Jaroslava Haláka v brance Islanders. | Foto: Frank Franklin II | Zdroj: ČTK/AP

Kaše zvyšoval v jedenácté minutě na 2:0, když stál ve správný čas na správném místě a na hranici brankoviště doklepl puk bez problémů do odkryté klece. Islanders v dalším průběhu i díky třema bodům Johna Tavarese otočili na 4:3, ale v předposlední minutě poslal Rickard Rakell zápas do prodloužení. V něm Kaše asistoval u branky Hampuse Lindholma, který z pravého kruhu prostřelil Jaroslava Haláka a zkompletoval hattrick.

Sedlák se v NHL popral podruhé v kariéře. Český útočník ani chvíli neváhal a Reavese, který před jeho zraky narazil na mantinel Markuse Hännikäinena, ihned vyzval na pěstní výměnu. V ní rozdával rány jen Reaves, který patří v této sezoně s pěti bitkami k největším rváčům, a třemi údery poslal Sedláka k ledu. V utkání se pobil i Jevgenij Malkin s Nickem Folignem a v závěru druhé třetiny si v hromadné strkanici počínal velmi aktivně také Sidney Crosby.

Trenér Pittsburghu Mike Sullivan řekl, že jeho svěřence, hlavně lídry týmu, situace nastartovala a dodala jim šťávu. Obhájce Stanleyova poháru, kterého frustroval vynikajícími zákroky Sergej Bobrovskij, poté v poslední třetině otočil z 0:1 na 2:1 góly Patrika Hörnqvista a Malkina. Columbus si vynutil prodloužení, ale nakonec podlehl soupeři 2:3 po nájezdech. V rozstřelu se prosadil Malkin a Kris Letang. Pittsburgh ale stále zůstává mimo postupové příčky do play off.

Tomáš Hertl vstřelil svůj devátý gól v sezoně v závěru druhé třetiny, když v přesilovce pět na tři po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky a zařídil San Jose vedení 4:3. Jenže Vancouver na začátku poslední části zásluhou Daniela Sedina srovnal, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm český útočník v útočném pásmu obral hráče soupeře o puk a naservíroval ho před branku Kevinu Labancovi, který prostřelil brankáře Jacoba Markströma a rozhodl o výhře Sharks.

David Pastrňák po sérii dvanácti zápasů, ve kterých bodoval, vyšel podruhé za sebou naprázdno. Přesto hrál havířovský rodák důležitou roli při výhře Bostonu 2:1 po nájezdech nad Winnipegem. Český útočník uspěl ve druhém kole rozstřelu trefou pod horní tyč a vyrovnal na 1:1. Obrat dokonal ve čtvrté sérii Charlie McAvoy. V sestavě Bostonu chyběl opět kvůli potížím v horní části David Krejčí, kterého klub ve čtvrtek umístil na listinu zraněných hráčů.

NHL:
Boston - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 49. Krug, rozhodující sam. nájezd McAvoy - 50. Laine. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. McAvoy (oba Boston), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

New Jersey - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující sam. nájezd Boyle, 8. J. Moore, 37. Coleman - 10. Vesey, 12. Holden, 42. K. Hayes. Střely na branku: 48:28. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Coleman, 3. Palmieri (všichni New Jersey).

NY Islanders - Anaheim 4:5 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 37. a 46. Tavares, 26. Barzal, 48. Ladd - 9., 33. a 65. H. Lindholm (na třetí O. Kaše), 10. O. Kaše, 59. Rakell. Střely na branku: 26:40. Diváci: 10.092. Hvězdy zápasu: 1. H. Lindholm (Anaheim), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Getzlaf (Anaheim).

Pittsburgh - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 43. Hörnqvist, 56. Malkin, rozhodující sam. nájezd Letang - 28. Dubois, 57. Panarin. Střely na branku: 42:31. Diváci: 18.625. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).

Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. Killorn, 36. Gourde, 52. Naměstnikov, rozhodující sam. nájezd Point - 7. B. Ryan, 35. Ceci, 46. Brassard. Střely na branku: 38:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. E. Karlsson (Ottawa), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Nashville - Carolina 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Branky: 16. Fiala - 1. D. Ryan, 4. E. Lindholm, 5. Hanifin, 7. V. Rask. Střely na branku: 17.492. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin (Carolina), 2. Fiala (Nashville), 3. C. Ward (Carolina).

Dallas - Chicago 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 26. a 37. Seguin, 18. Jamie Benn, 22. Roussel. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Hamhuis, 3. Bishop (všichni Dallas).

Edmonton - St. Louis 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky: 51. Cammalleri, 57. McDavid, 60. Caggiula - 50. Thompson, 54. Berglund. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Caggiula, 2. McDavid, 3. Nurse (všichni Edmonton).

San Jose - Vancouver 5:4 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. a 27. J. Thornton, 26. Meier, 39. Hertl, 62. Labanc (Hertl) - 2. Gaunce, 29. Virtanen, 37. Boeser, 43. D. Sedin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. J. Thornton, 2. Labanc, 3. Pavelski (všichni San Jose).

Los Angeles - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. Martinez, 61. D. Brown - 32. Landeskog. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. D. Brown, 2. Martinez (oba Los Angeles), 3. MacKinnon (Colorado).